KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

TouchPad – klawiatura skrótów zgodna z Arduino za 255 zł

TouchPad – klawiatura skrótów zgodna z Arduino za 255 zł

Problem nieporęcznych skrótów klawiszowych jest znany i omówiliśmy go szerzej w artykule poświęconemu budowie klawiatury na Arduino.

Okazuje się, że wiele osób chciałoby mieć pod ręką klawiaturę z własnymi funkcjami. TouchPad to produkt, który może rozwiązać ten problem.

Pytanie z serii co było pierwsze: klawiatura czy mysz komputerowa? Oczywiście klawiatura była pierwszym wynalazkiem, który umożliwiał kontakt z komputerami. Wraz z rozwojem PC dodano mysz, którą łatwo operuje się w interfejsie graficznym.

Mysz świetnie sprawdza się, gdy musimy przemieszczać obiekty w obrębie obszaru roboczego. Inne zadania, takie jak wybieranie narzędzi z paska przycisków nie są już tak wygodne i szybkie. Między innymi dlatego jakiś czas temu zbudowaliśmy własną klawiaturę:

Klawiatura skrótów z Arduino, która ułatwia codzienną pracę
Klawiatura skrótów z Arduino, która ułatwia codzienną pracę

Czy pamiętacie niedawny artykuł o własnej klawiaturze rozwiązującej problem nieporęcznych skrótów klawiszowych w programie Eagle? Dzięki niej... Czytaj dalej »

Wszyscy Ci, którzy nie mają czasu lub umiejętności do zbudowania własnej klawiatury powinni zwrócić uwagę na TouchPad. Klawiatura ta posiada 36 programowalnych, dotykowych przycisków. Dzięki temu pod ręką można mieć praktycznie wszystkie najważniejsze skróty klawiszowe.

TouchPad to nie tylko przyciski zastępujące elementy GUI. Urządzenie jest kompatybilne z Arduino dzięki czemu można zaprogramować je do nietypowych zastosowań - nie trzeba ograniczać się jedynie do symulowania wciśnięć kombinacji klawiszy. Z użyciem tej klawiatury możliwe jest przygotowanie własnych makr Excela, symulowanie ruchów myszki, a nawet stworzenie prostego bota do gry.

Aby dostosowanie klawiatury do własnych potrzeb było jeszcze łatwiejsze urządzenie dostarczane jest z czystymi klawiszami (bez żadnych opisów). Wszystkie symbole i ikonki można dorobić samodzielnie za pomocą przezroczystej folii nakładanej na klawiaturę.

Do zakończenia kampanii na Kickstarterze pozostały 24 godziny. Do momentu publikacji artykułu projekt wsparło 549 osób, które wpłaciły łącznie ponad 41 000$. Twórcy projektu za najtańszą wersję urządzenia wraz z 5 przezroczystymi nakładkami liczą sobie 66$, czyli około 225 zł.

kickstarter, klawiatura, skróty

Trwa ładowanie komentarzy...