KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

CleO – dotykowy wyświetlacz graficzny dla Arduino

CleO – dotykowy wyświetlacz graficzny dla Arduino

Stosunkowo mało projektów opartych na Arduino wykorzystuje dotykowe wyświetlacze graficzne. Być może jest to spowodowane dużą ilością połączeń, które wymagane są podczas używania peryferiów tego typu.

Na Indiegogo pojawił się nowy projekt, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o osobach wykonujących projekty na Arduino.

CleO, bo tak nazwano ten wyświetlacz, składa się z dwóch modułów: 3.5 calowego ekranu dotykowego o rozdzielczości HVGA (480x320) oraz płytki kompatybilnej z Arduino UNO. Do zestawu można dołączyć dedykowaną kamerę oraz standardowe płytki rozszerzające (shieldy).

Na chwilę obecną nie ma szczegółowych informacji na temat wykorzystania wyświetlacza. Na stronie kampanii znaleźć można liczne przykłady wykorzystania ekranu wraz z zapewnieniami na temat pojawienia się kompletnych poradników dla początkujących.

Analizując udostępnione dema można zauważyć szereg gotowych widgetów, dzięki którym możliwe będzie znaczne wzbogacenie interfejsu graficznego. Na ten moment producent przygotował m.in. wskaźnik termometru, analogowego wyświetlacza, pulsometru itd.

Wersja z podłączoną kamerą.

Wersja z podłączoną kamerą.

Urządzenie na indiegogo zebrało ponad $13000 z wymaganych $7000. Koszt pełnego zestawu tj. wyświetlacza, głośnika, zasilacza oraz dedykowanej kamery, to $97. Jednym z głównych atutów projektu ma być udostępniona seria poradników i przykładowych projektów. Więcej informacji na temat produktu znaleźć można na stronie zbiórki.

Autor: Koli
Redakcja: Damian (Treker) Szymański

arduino, indiegogo, kickstarter, wyświetlacz

Trwa ładowanie komentarzy...