KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Witaj na nowym Forbocie!

Witaj na nowym Forbocie!

Po wielu dniach pracy mogę przywitać Was na nowym blogu Forbota.

Nowy wygląd, to nie wszystko. Od teraz na Forbocie będą pojawia się regularnie nowe artykuły, publikacje i newsy. Przygotowałem dla Was również kilka mniejszych zmian, o których przeczytacie w dalszej części wpisu.

Blog

Jak łatwo zauważyć, uruchomiłem nową część naszego serwisu - blog. Jednocześnie zamknięty został stary portal, który nie spełniał swoich założeń.robot

Nowa odsłona serwisu to miejsce, które z założenia służyć ma wygodnej i przejrzystej prezentacji treści. Mam nadzieję, że polubicie tę nową formę prezentowania artykułów, które stały się teraz dużo czytelniejsze dla przykładu polecam przeniesione kompendium o LiPolach.

Artykuły

Równolegle z pracami nad blogiem i jego funkcjonalnościami powstawały nowe artykuły. W ciągu najbliższych miesięcy na Forbocie opublikowane zostanie wiele ciekawych tekstów. Zarówno początkujący jak i zaawansowani czytelnicy znajdą coś dla siebie. Już teraz zapraszam do artykułu o modułach RFM12B, który rozpoczął nowy cykl o bezprzewodowej komunikacji z robotem.

Kierując się sugestiami przesyłanymi drogą mailową wznowiłem również prace nad regularnymi recenzjami nowości wydawniczych. Głównie skupiłem się na książkach z Helionu. W gotowości do publikacji czekają recenzje (i to nie zawsze pozytywne) kilku tytułów. Natomiast wszystkie polecane książki zostały zebrane na dedykowanej podstronie.

Do tego między innymi możecie liczyć na:

  • Wprowadzenia w świat Arduino (kurs od podstaw do "pierwszego robota")
  • Kilka artykułów o programowaniu STM32
  • Seria krótkich artykułów dla początkujących. Poruszono w niej wiele podstaw, które do tej pory nigdzie się nie pojawiały
  • Praktyczną implementację filtru alpha beta (zbliżony do filtru Kalmana)
  • oraz wiele innych!

Regularność publikacji

Nowy odsłona serwisu niesie za sobą również inne podejście do publikacji. Od teraz minimum raz w tygodniu opublikowany zostanie nowy artykuł.

robot2

Postanowiłem jednak poświęcić również sporo czasu na poprawienie starszych artykułów. Cześć wcześniej opublikowanych tekstów została już poprawiona, uzupełniona i opublikowana w nowej formie. Proces ten jest czasochłonny, więc będzie kontynuowany, niejako w tle.

Zmiany w działaniu serwisu

Podsumowując, co najważniejsze, od teraz wszelkie wiadomości i artykuły publikowane będą na blogu. Dzięki temu możliwy będzie wygodniejszy dostęp, materiałów, które czasami były trudne do odnalezienia na forum.

Forum pozostanie miejsce do dyskusji, gdzie nadal będziecie mogli omawiać swoje problemy i komentować bieżące wydarzenia.

Równolegle z każdym wpisem publikowanym na blogu pojawi się odpowiedni wątek do komentowania na forum. Wasze komentarze będą automatycznie wyświetlane pod artykułami. Rozwiązanie takie niesie za sobą dwie główne zalety:

  1. nie zaglądając na bloga można monitorować nowe publikacje,
  2. komentarze do artykułów czytać można w rozbudowanej i wygodnej formie na forum.

Błędy(?) w nowej wersji

Mimo starań w nowym blogu znajdziecie zapewne niejeden błąd. Wszelkie nieprawidłowości oraz uwagi proszę zgłaszać w komentarzach do tego wpisu. Mile widziane będą informacje negatywne, jak i te pozytywne! Oceniając nową wersję weźcie proszę pod uwagę, że za całością od strony technicznej stoję sam, nie było to łatwe zadanie, jak dla jednej osoby.

Postanowiłem opublikować serwis w takiej formie, aby mieć większą motywację do dalszych prac i regularnych udoskonaleń serwisu.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

1. Dlaczego blog nie ma opcji logowania i sprawdzania wpisów od ostatniej wizyty?

Integracja z system logowania forum jest skomplikowanym procesem. Z tego powodu została przeniesiona do drugiego etapu prac. Serwis został uruchomiony w obecnej formie, możliwość logowania zostanie dodana w przyszłości.

2. Dlaczego nie można komentować bezpośrednio pod wpisami?

Od komentowania jest forum, blog z założenia ma tylko dawać podgląd dyskusji z forum. Po drugie jest to spowodowane brakiem integracji systemu logowania z forum, patrz punkt wyżej.

3. Co muszę zrobić, aby mój artykuł został opublikowany na blogu?

Napisz ciekawy artykuł na forum, jeśli będzie napisany w odpowiednim stylu i poruszy ciekawą tematykę przejdzie proces korekty językowej, formatowania i pojawi się na blogu.

Możesz również skontaktować się ze mną i przedstawić swój pomysł na artykuł. Razem ustalimy, jak będzie wyglądał proces publikacji.

4. Czy w niedalekiej przyszłości planowane są kolejne zmiany?

Tak, w ciągu kilku tygodni przerobiony zostanie delikatnie układ głównej strony forum, jednak będą to jedynie zmiany kosmetyczne.

Czekam na wasze komentarze, muszę przyznać, że nie mogę się doczekać Waszych reakcji!

5. Na jakim systemie oparty jest nowy blog?

Blog został stworzony na WordPressie. Szablon został napisany w całości i od zera przeze mnie, tak samo część wtyczek. Był to mój pierwszy projekt na WP, dlatego wspomagałem się poniższą książką:

Czekam na Wasze komentarze i uwagi!

blog, forbot, nowość

Trwa ładowanie komentarzy...