Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję

Z programem MIT stworzysz drona marzeń

Wiadomości 27.12.2016 Monika Mordzińska

dron-1Quadrocoptery dostępne w sprzedaży przeważnie wyglądają prawie identycznie. Jeśli Wasz pomysł odbiega od standardów to musicie zbudować go samodzielnie!

Z pomocą przyjdzie oprogramowanie od MIT, które sprawdzi się doskonale podczas projektowania oraz testowanie dronów.

Instytut CSAIL zaprezentował pierwszą platformę, która ułatwi projektowanie i budowanie dronów oraz umożliwi przeprowadzanie symulacji. W interfejsie programu użytkownik wybiera z bazy danych dowolne części: śmigła, wirniki i elementy ramy. Ustala także wielkość, kształt i strukturę urządzenia oraz parametry takie jak np. ładowność.

System oblicza długości prętów i kąty silników, a także m.in. moment obrotowy i siłę ciągu. Zaprojektowana w ten sposób maszyna ma zapewniony sprawny start, lot oraz lądowanie.

Platforma oferuje całkowicie nowe możliwości zarówno w obszarze funkcjonalności, jak i wyglądu. W przyszłości może to oznaczać eksperymenty i innowacje na rynku dronów. Kod aplikacji można znaleźć na GitHubie.

Źródło: [1]

Powiadomienia o nowych, darmowych artykułach!

Komentarze

hubert27

22:00, 30.12.2016

#1

Fajna opcja, zwłaszcza że testy czasami są ryzykowne :D Na filmiku te konstrukcje są chyba zrobione z jakichś gotowych modułów, gdzie można coś takiego zdobyć?

pablocity

21:52, 13.01.2017

#2

To może być naprawdę przydatne, chciałem po testować ale na GitHubie z tego co widzę to nie ma żadnego pliku projektu czy czegoś w tym rodzaju, wie ktoś czy może jest dostępna wersja .exe lub może jak skompilować to wszystko w całość?

Zobacz powyższe komentarze na forum

FORBOT Damian Szymański © 2006 - 2017 Zakaz kopiowania treści oraz grafik bez zgody autora. vPRsLH.