KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Zmierz się z najlepszymi w największych zawodach

Zmierz się z najlepszymi w największych zawodach

Zawody robotów w Polsce i na świecie cieszą się coraz większą popularnością.

Na tych najbardziej prestiżowych można wygrać ciekawe nagrody. Od wyjazdu na DARPA Robotics Challenge, aż do puli nagród wartej 5 milionów dolarów. Zainteresowani?

Najpierw coś dla licealistów, niestety tylko tych zamieszkujących USA. Jeśli chcielibyście na własne oczy oglądać DRC w czerwcu, wystarczy, że nakręcicie 2-3 minutowy filmik, który Was tam zabierze. Musi on przedstawiać wizję społeczeństwa wspomaganego przez roboty.

Nie może to być oczywiście czyste science fiction, tylko poparte wiedzą techniczną i przewidywanymi technologiami. Oceniane będą zarówno aspekty komunikacyjne, Wasz sposób prezentacji, jak i sama wiedza o robotyce. Więcej tutaj.

Robotics for Good

Kolejne zawody nie mają już ograniczeń terytorialnych. Może słyszeliście o zawodach Drones for Good? Zjednoczone Emiraty Arabskie tym razem postanowiły nie ograniczać się do samych dronów, ale rozszerzyć konkurs na Robotics for Good. Nagroda główna – milion dolarów. Jeśli jesteście zainteresowani taką sumą, powinniście już zacząć myśleć o robocie, który przysłuży się ludzkości w jednym z 3 aspektów: edukacji, służbie zdrowia lub pomocy społecznej. Organizatorzy oczekują przykładów robotów pomagających ludziom. Więcej tutaj.

Mohamed Bin Zayed International Robotics Challenge (MBZIRC)

Na koniec zawody organizowane przez Khalifa University w Abu Dabi, z pulą nagród wartą 5 milionów dolarów. Ten konkurs nastawiony jest zarówno na drony i pojazdy, poruszające się po specjalnie do tego zbudowanej arenie. Warunki będą się zmieniać, a roboty będą musiały sobie z nimi poradzić.Te zawody przypominają nieco DRC dla amatorów. Macie dużo czasu, żeby zastanowić się nad swoim pomysłem, bo pierwszy etap zaczyna się dopiero w maju, a pierwsze starcie odbędzie się w listopadzie 2016 roku. Więcej tutaj.

Które z zawodów najbardziej Was zainteresowały? Planujecie w nich wystartować?

Źródło: IEEE

DARPA, DRC, drony, zawody

Trwa ładowanie komentarzy...