KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Atlas trenuje karate

Atlas trenuje karate

Do finałów DARPA Robotics Challenge zostało jeszcze sporo czasu (odbędą się dopiero latem 2015 r.). Mimo to praca wre i przygotowania idą pełną parą, przynajmniej w jednej drużynie.

Przekonajcie się, co nowego opanował Atlas.

Przypomnijmy, że Atlas został skonstruowany przez grupę Boston Dynamics, którą następnie wykupił Google. W pewnym momencie pojawiła się plotka, że Atlas nie wystąpi w finałach DRC. Jednak sądząc po ostatnim filmiku, nie miała ona wiele wspólnego z prawdą.

Atlas przygotowuje się do wykopania konkurencji

Dzięki współpracy z IHMC (Institute for Human and Machine Cognition), robot jest w stanie ustać na jednej nodze, a nawet balansować na podwyższeniu. Waży 150 kg a mimo to porusza się dość płynnie. W założeniu miał to być wykop rodem z Karate Kid. Do czarnego pasa Atlasowi jeszcze daleko, ale małymi kroczkami może uda mu się osiągnąć ten cel.

atlas2

Czy ta umiejętność na coś się przyda podczas zawodów?

Podczas drugiego etapu DRC (pierwszym były symulacje komputerowe) Atlas miał spore problemy z koordynacją ruchową, a przede wszystkim – ze stabilnością. Nie radził sobie nawet przy lekkim wietrze. Miejmy nadzieję, że dzięki wsparciu ze strony IHMC będzie poruszał się płynniej i będzie odporniejszy na warunki atmosferyczne.

Jego dodatkowym atutem może być umiejętność pokonywania przeszkód w ciemności. Nad tą dodatkową właściwością trwają obecnie prace.

Kto Waszym zdaniem ma największe szanse na wygranie zawodów DARPA? Macie swojego faworyta?

Źródła: IEEE, Engadget

atlas, DARPA, humanoid, przeszkody, zawody

Trwa ładowanie komentarzy...