Kursy • Poradniki • Inspirujące DIY • Forum
Sercem ZeroPhone jest niewielka płytka Raspberry Pi Zero. Menu wyświetlane jest na ekranie typu OLED o przekątnej 1,3" (128x64 pikseli). Taka rozdzielczość jest wystarczająca, jeśli zależy nam na podstawowych funkcjach telefonu, czyli głównie dzwonieniu.
Projekt jest w pełni otwarty, dla tego nie ma przeszkód, żeby maleńki ekranik zastąpić większą matrycą. Można też wykorzystać porty HDMI oraz pełnowymiarowe USB i z prostego smartphona zrobić praktycznie komputer...
Do komunikacji za wyjątkiem interfejsów malinki dostępna
jest sieci komórkowa w standardzie 2G oraz WiFi.
Jeden z prototypów urządzenia:
Dzięki Linuxowi na telefonie można uruchomić wiele aplikacji, które wystarczy ściągnąć z repozytorium. Nie ma również przeszkód, żeby rozbudować układ o kolejne moduły sprzętowe!
ZeroPhone kosztuje jedynie 50$ i składa się wyłącznie z ogólnie dostępnych modułów. Daje to dużą łatwość ingerencji w sprzęt. Wadą jest z pewnością niekoniecznie dopracowany wygląd telefonu, tutaj na pewno może zdziałać jeszcze dużo. Więcej szczegółów opisanych zostało na stronie projektu.
Zmień swój telefon w uniwersalny miernik cyfrowy!
Czy miałeś kiedyś potrzebę zmierzenia napięcia, ale nieporęczny multimetr utrudniał sprawę? Czasem wielofunkcyjne urządzenie może okazać... Czytaj dalej »
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Trwa ładowanie komentarzy...