KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Znamy Mistrzów Polski w Lutowaniu 2019

Znamy Mistrzów Polski w Lutowaniu 2019

Mistrzostwa Polski w Lutowaniu są wydarzeniem, które na stałe wpisało się do kalendarza ważnych imprez branży elektronicznej.

W tegorocznej edycji wydarzenia, podczas 2 dni zmagań, o tytuł Mistrza rywalizowało łącznie 140 zawodników. Zwycięzca będzie teraz miał okazję do udziału w Mistrzostwach Świata i Europy.

Mistrzostwa Polski w Lutowaniu były wydarzeniem o charakterze otwartym, udział wziąć mogli wszyscy chętni - niezależnie od ich doświadczenia (o uruchomieniu rejestracji pisaliśmy w marcu). Ze względu na ogromne zainteresowanie, organizatorzy wprowadzili limity uczestnictwa do dwóch zawodników z jednej firmy lub szkoły. Czasami konieczne były więc wewnętrzne eliminacje, dzięki którym wybierano najlepszych reprezentantów.

Młodzieżowy Mistrz Polski w Lutowaniu

Pierwszego dnia, spośród 70 zawodników, wyłoniono Młodzieżowego Mistrza Polski w Lutowaniu. Rywalizację finałową i tytuł Mistrza wygrał Adam Troszyński reprezentujący Zespół Szkół Elektrycznych z Włocławka. Drugie miejsce zajął Michał Samul, który reprezentował Politechnikę Białostocką, a na miejscu trzecim zakwalifikował się Paweł Rogowski reprezentujący Politechnikę Łódzką.

Finaliści pierwszego dnia zmagań

Finaliści pierwszego dnia zmagań

Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe - profesjonalny sprzęt lutowniczy oraz zestawy precyzyjnych narzędzi. Nagrody wręczali przedstawiciele światowych marek - IPC oraz Tagarno.  

Mistrz Polski w Lutowaniu

Drugiego dnia zmierzyli się profesjonaliści, czyli reprezentanci firm z całej Polski. Rywalizacja 70 osób, w 5 grupach eliminacyjnych, wyłoniła 14 finalistów. Finał i tytuł Mistrza Polski w Lutowaniu 2019 wygrał nauczyciel przedmiotów zawodowych - Jakub Goławski. Prestiż reprezentanta będącego Mistrzem Polski w Lutowaniu przypadł Zespołowi Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie.

Nagrodą dla zwycięzcy była kwota 3 000 zł. Organizator – firma RENEX pokryje również koszta wyjazdu Mistrza, już jako reprezentanta Polski, na Mistrzostwa Świata i Europy w Lutowaniu odbywających się podczas targów PRODUCTRONICA 2019 w Monachium. Nagrodę zwycięzcy wręczali właściciele firmy RENEX – Państwo Marzena i Predrag Topić.

Finaliści drugiego dnia zmagań

Finaliści drugiego dnia zmagań

Drugie miejsce zajął Grzegorz Szymańczuk, Mistrz Europy w Lutowaniu z 2017 roku, reprezentujący firmę G-TRONIXREWORK z Pruszcza Gdańskiego. Na miejscu trzecim znalazł się Cezary Puchowski, który reprezentował 3SHAPE ze Szczecina. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne oraz narzędzia. 

Rywalizacja człowieka z robotem

W szranki stanęli również człowiek z robotem: Michał Czerwiec (Mistrz Polski w Lutowaniu 2018) oraz Robot Lutowniczy REECO. Po ekscytującej walce zwycięzcą okazał się człowiek – Mistrz potwierdził swoją wysoką formę. Jak zapewniają jednak organizatorzy, zawody odbyły się na "krótkim dystansie", na długim robot zostawia konkurencję w tyle!

Uczestnicy wydarzenia zwiedzali również Centrum Technologiczne RENEX, gdzie mogli zapoznać się z najnowocześniejszymi technologiami ze sfery robotyki i automatyzacji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również szkolenia z zakresu robotyki i elektroniki.


Jak podkreślają organizatorzy, poziom zawodników jest z roku na rok coraz wyższy. Rywalizacja często toczy się do ostatnich sekund przewidzianego czasu. Wszyscy finaliści wykazali się najwyższymi umiejętnościami, opanowaniem i wiedzą z zakresu montażu płytek PCB.

Organizator - firma RENEX - jest jedną z największych polskich firm z branży elektronicznej. RENEX EEC jest największym Centrum Szkoleniowy IPC w Europie, w którym przeszkolono już ponad 30 tysięcy specjalistów. Mistrzostwa Polski w Lutowaniu, organizowane przez firmę po raz czwarty, zbiegły się z obchodami 30lecia jej działalności.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji wydarzenia, zdjęcia oraz relację wideo znaleźć można na oficjalnej stronie rsc.zone oraz na Facebooku Mistrzostw.

konkurs, lutowanie, renex, zawody

Trwa ładowanie komentarzy...