KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co nowego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #13

Co nowego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #13

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już najnowsze DIY?

Pora na listę kolejnych 10 konstrukcji. Tym razem m.in. coś dla fanów automatyki domowej, druku 3D, gier oraz robotyki. Do tego ankieta, dzięki której wybierzemy najlepsze DIY.

Poniższa lista zawiera 10 ciekawych projektów, które zostały ostatnio opisane na naszym forum. Dzięki ankiecie (umieszczonej na końcu wpisu) wybierzemy najlepsze DIY, którego autor otrzyma upominek w postaci zestawu gadżetów Forbota. Kolejność projektów na liście jest losowa, pisownia oryginalna.

Maszyna do timelapseów

Maszyna do timelapseów

W razie, gdyby ktoś nie wiedział, co mało prawdopodobne, ale jednak - jest to przeciwieństwo slow-motion, czyli film, który jest kilka albo kilkanaście razy przyspieszony. Filmy takie pozwalają obejrzeć zjawiska, które ze swojej natury są bardzo wolne, na przykład wyrastanie ciasta, płynięcie chmur na niebie, rośnięcie roślin i tak dalej... Czytaj dalej »


Kedrigern - czyli głos dla robota

Kedrigern - czyli głos dla robota

Już słyszę głosy: O, staremu ethanakowi coś się chyba pokręciło... Post jest o jakimś Kedrigernie w dziale DIY - a na zdjęciu mamy coś przypominającego robota z dumnym napisem Ciapek... Spieszę z wyjaśnieniami. To nie pomyłka. Post jest na temat serwera mowy Kedrigern, a Ciapek to... Czytaj dalej »


Linefollower Grzmot

Linefollower Grzmot

Przyszła pora na zbudowanie czegoś jeżdżącego a, że jakiś czas temu trochę spodobały mi się linefollowery to stwierdziłem, że i ja takiego zbuduję. Prezentowany robot to w sumie jego druga wersja, pierwsza była trochę niedoskonała i nie wyszła z fazy alfa, za to od niej wzięła się nazwa... Czytaj dalej »


Maszynka do produkcji filamentu z butelek PET

Maszynka do produkcji filamentu z butelek PET

Artykuł przeznaczony do wszystkich zapaleńców druku 3D. Można nie kupować dość drogi filament do swojej drukarki 3D, a produkować w domu własny filament z zużytych butelek PET od napojów. Przy tym nieważne, jeżeli butelka jest pognieciona, ona również się nadaje do domowej produkcji... Czytaj dalej »


Sterownik oświetlenia DIY

Sterownik oświetlenia DIY

Od momentu poznania ESP8266 bardzo spodobał mi się ten układ. Gdy skończyłem robić pierwszy projekt oparty na tym układzie od razu zacząłem wymyślać kolejny. Dzisiaj chciałbym Wam przedstawić sterownik oświetlenia. Współpracuje on ze zwykłym włącznikiem świecznikowym... Czytaj dalej »


Ianush88 - Robot klasy Linefollower

Ianush88 - Robot klasy Linefollower

Cześć! Zakładam, że skoro czytasz ten wpis to zapewne interesuje Ciebie elektronika/robotyka/majsterkowanie i zastanawiasz się jak skonstruować swojego robota. A może szukasz inspiracji? Motywacji do dalszego działania? Jeżeli odpowiedź brzmi tak, to zapraszam Ciebie do przeczytania mojego wpisu... Czytaj dalej »


Kolorowa lampka nocna

Kolorowa lampka nocna

Jako, że zbliżały się pierwsze urodziny pewnego młodego człowieka w mojej rodzinie wpadłem na pomysł, żeby wreszcie z długiej fazy mówienia o jakimś projekcie przejść do fazy robienia go. I tak o to padł pomysł zbudowania... Czytaj dalej »


DCE Q816 procesor w FPGA

DCE Q816 procesor w FPGA

Chciałbym krótko opisać projekt który obecnie realizuję a jest to procesor zrealizowany na układzie FPGA. DCE Q816 (nazwa własna bez większego znaczenia) to 8 bitowa jednostka o architekturze mojego własnego pomysłu. Procesor może działać przy maksymalnej częstotliwości taktowania 12MHz. Dodatkowym układem pełniącym... Czytaj dalej »


Kierownica do PC

Kierownica do PC

Do budowy kierownicy użyłem jako podstawę Arduino Leonardo. Opierałem się o podobny projekt który znalazłem na yt . Lecz ja zrobiłem to trochę ładniej niż tamten chociaż nie ma rewelacji mogło być lepiej , ale w przyszłości myślę zrobić jeszcze jedną lepszą... Czytaj dalej »


Które projekty są według Ciebie najciekawsze? Wybierz maksymalnie 3.

 • Maszynka do produkcji filamentu z butelek PET 33%, 63 głosów
  63 głosów 33%
  63 głosów - 33%
 • Sterownik oświetlenia DIY 16%, 31 głosów
  31 głosów 16%
  31 głosów - 16%
 • Kierownica do PC 14%, 27 głosów
  27 głosów 14%
  27 głosów - 14%
 • Maszyna do timelapseów 9%, 17 głosów
  17 głosów 9%
  17 głosów - 9%
 • DCE Q816 procesor w FPGA 9%, 17 głosów
  17 głosów 9%
  17 głosów - 9%
 • Kedrigern - czyli głos dla robota 6%, 12 głosów
  12 głosów 6%
  12 głosów - 6%
 • Zabezpieczenie gniazda 220V z Arduino Nano 5%, 9 głosów
  9 głosów 5%
  9 głosów - 5%
 • Kolorowa lampka nocna 4%, 7 głosów
  7 głosów 4%
  7 głosów - 4%
 • Ianush88 - Robot klasy Linefollower 3%, 5 głosów
  5 głosów 3%
  5 głosów - 3%
 • Linefollower Grzmot 1%, 2 głosów
  2 głosów 1%
  2 głosów - 1%
Liczba głosów: 190
Liczba głosujących: 115
8 kwietnia 2019 - 14 kwietnia 2019
Ankieta została zakończona!

Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

TOP 10 artykułów o elektronice, Arduino i RPi
TOP 10 artykułów o elektronice, Arduino i RPi

Pora na podsumowanie rekordowego miesiąca. W marcu na Forbocie pojawiły się aż 63 wpisy, sprawdźcie więc czy przypadkiem nie... Czytaj dalej »

diy, forbotdiy, projekty

Trwa ładowanie komentarzy...