KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Ruszyła rejestracja na Mistrzostwa Polski w lutowaniu!

Ruszyła rejestracja na Mistrzostwa Polski w lutowaniu!

Już niedługo odbędzie się IV edycja Mistrzostw Polski w lutowaniu.  Do rywalizacji stanąć mogą amatorzy-pasjonaci oraz profesjonaliści.

Na najlepszych zawodników czekają atrakcyjne nagrody pieniężne oraz sprzęt elektroniczny. Przyszły Mistrz będzie mógł również wziąć udział w kolejnym, międzynarodowym etapie konkursu.

Już wkrótce, odbędą się MISTRZOSTWA POLSKI W LUTOWANIU – Renex Soldering Championship. Jest to już czwarta edycja wydarzenia, które cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród elektroników. W zawodach udział wziąć mogą wszyscy chętni, zarówno amatorzy-pasjonaci, jak i profesjonaliści.

Podczas zawodów oceniana będzie przede wszystkim funkcjonalność wykonanego układu. Ponadto sędziowie będą brać pod uwagę jakość montażu oraz metodykę pracy zawodnika odwołując się do światowych standardów (IPC – A – 610 rewizja G klasa 3 – stan dopuszczalny).

Zawody odbędą się 10 i 11 kwietnia 2019 roku. W pierwszym dniu zawodów, o tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w Lutowaniu rywalizować będą uczniowie i studenci szkół technicznych. Drugiego dnia o tytuł Mistrza Polski, konkurować ze sobą będą przedstawiciele firm z przemysłu elektronicznego.

Zdobywcy tytułu Mistrza Polski w Lutowaniu firma RENEX, będąca sponsorem reprezentacji Polski, zapewni dodatkowo przygotowania do zawodów oraz pokrycie kosztów transportu i pobytu na Mistrzostwach Europy i Świata odbywających się w Monachium w listopadzie bieżącego roku. Warto dodać, że Mistrz Polski z 2017 roku -  Grzegorz Szymańczuk zdobył tytuł Mistrza Europy.

Tegoroczna edycja Mistrzostw, została wzbogacona o dodatkowe, pierwsze w swoim rodzaju zawody. Do rywalizacji, stanie Mistrz Polski w Lutowaniu z roku 2018 – Michał Czerwiec, reprezentujący Firmę Bornico, naprzeciw Robota Lutowniczego REECO.

Organizatorem i sponsorem wydarzenia, jest RENEX - jedna z największych i najdłużej działających polskich firm z branży elektronicznej. Tegoroczne zawody zbiegną się z 30-leciem działalności firmy. Konkurs odbędzie się w nowych przestrzeniach Centrum Technologicznego RENEX we Włocławku. Więcej informacji na temat tego wydarzenia znaleźć można na stronie Mistrzostw

lutowanie, wydarzenia, zawody

Trwa ładowanie komentarzy...