Skocz do zawartości

Kurs STM32L4 – #1 – wstęp, spis treści, dla kogo jest ten kurs


Komentator

Pomocna odpowiedź

@SOYER dzięki, miło słyszeć i zachęcam do nauki 🙂 Uprzedzam tylko dla formalności, że poziom tego zagadnienia jest znacznie wyższy od zabaw np. z Arduino czy ESP. Całe zagadnienie jest również znacznie bardziej rozległe. Nie lubię określenia, że Arduino to "zabawka", bo to świetna platforma edukacyjna, na której każdy może robić super projekty, ale jednak w zestawieniu z tym co pojawi się w tym kursie to jednak Arduino wypadnie raczej jako miła i łatwa w obsłudze "zabawka". Tak jak specjalnie pisałem we wstępie - ten kurs (i całe to zagadnienie) będzie przydatne głównie dla studentów kierunków technicznych. Hobbyści również oczywiście skorzystają, ale muszą wiedzieć co ich czeka. Mam nadzieję, że Cię nie przestraszyłem - w razie wątpliwości zawsze możesz zapoznać się z 2. i 3. częścią kursu, zobaczysz jak to wygląda w praktyce (publikacja wkrótce).

Link do komentarza
Share on other sites

Kolejna część kursu jest już dostępna - zachęcam do lektury odcinka, w którym pokazujemy jak skonfigurować IDE, stworzyć pierwszy projekt i wgrać go na płytkę Nucleo. Omówiliśmy też kilka problemów, które można napotkać po drodze. ➡ Kurs STM32L4 – #2 – platforma sprzętowa i środowisko

Link do komentarza
Share on other sites

@Dominikzz miło słyszeć, że się podoba 🙂 To będzie z pewnością nasz najobszerniejszy kurs w historii. W sumie nie planowaliśmy tego, ale podczas opisywania układów z rodziny L4 okazało się, że warto im poświęcić bardzo dużo miejsca 🚀

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

17 godzin temu, SOYER napisał:

sam jestem ciekaw hobbystycznych zastosowań

A to akurat dość nudne.

Mam taką bibliotekę autorstwa ST do obsługi pewnego ustrojstwa (nieważne jakiego). Czyli chcę:

  1. dowiedzieć się, jak się takie cosie dołącza do projektu
  2. poobserwować działanie urządzenia podłączonego do Nucleo
  3. przepisać przynajmniej część funkcjonalności na ESP/Pico

Oczywiście mógłbym to robić nie podłączając się do Nucleo - ale wtedy nie wiedziałbym najważniejszego: czy mój kod robi dokładnie to samo co oryginalny.

Takie przyziemne problemy 😞

 

Link do komentarza
Share on other sites

Witam, jestem bardzo zadowolony z poprzednich kursów. Jestem pod wrażeniem kolejnych porcji kursu STM32L4 udostępnianego przez Państwa. Jest tam niewątpliwe zawarta ogromna porcja wiedzy. Miałbym prośbę o ile to możliwe udostępnienie specyfikacji zestawu do kursu, ponieważ część elementów posiadam w swoim warsztacie, natomiast brakuje mi kilku i chciałbym je nabyć. 
Pozdrawiam serdecznie,

Mateusz

Link do komentarza
Share on other sites

@emias4 cześć Mateusz, witam na forum 🙂 Miło słyszeć, że kurs Ci się podoba!

Odpowiedzi na Twoje pytania znajdziesz w FAQ, które umieszczone jest na stronie kursu. W skrócie: na ten moment nie pomagamy żaden sposób w samodzielnej kompletacji niepełnych zestawów, ponieważ podczas wcześniejszych kursów generowało to głównie problemy. Chcemy skupić się na najważniejszym, czyli na tworzeniu treści. Zachęcam do zakupu gotowego zestawu, ponieważ wtedy oprócz kompletu elementów będziesz mógł również zarejestrować zestaw za pomocą unikalnego kodu (co na pewno przyda się w przyszłości np. do wystawienia certyfikatu). Pamiętaj też, że zestawy są konstruowane w taki sposób, że później bez problemu można je np. odsprzedać - żadne elementy nie niszczą się podczas wykonywania ćwiczeń. Na koniec przypominam, że aktualnie sprzedaż zestawów do kursów Forbota jest głównym czynnikiem, który przyczynia się do tego, że możemy tworzyć nowe kursy i udostępniać je za darmo. Jeśli w przyszłości pojawią się płatne kursy to wtedy na pewno rozwiążemy tę sytuację w inny sposób. Z góry dziękuję za zrozumienie i pozdrawiam 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich i serdecznie dziękuję za przygotowanie tego kursu. Jest doskonały, każde zagadnienie opisane dotychczas jest dogłębnie wyjaśnione, wszystko jest zrozumiałe - czegoś takiego od dłuższego czasu poszukiwałem. Z niecierpliwością czekam na kolejne części. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli ktoś zna podstawy podstaw programowania w C to naprawdę jest to świetny kurs dla kogoś kto zaczyna wchodzić w świat elektroniki i programowania! Co prawda zagadnienia nie są łatwe, ale po dwukrotnej lekturze można wszystko zrozumieć, wykonać ćwiczenia, a nawet próbować samemu użyć tego czego się nauczyło. Dziękuję za ten kurs bo właśnie czegoś takiego szukałem 😄

Link do komentarza
Share on other sites

@olinek miło słyszeć, że kurs Ci się podoba! Poziom tych materiałów jest faktycznie dość wysoki, cieszę się więc, że przekazujemy tę wiedzę w zrozumiały sposób.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.