Skocz do zawartości

Podziel się pomysłem na artykuł! Lista pomysłów


Treker

Pomocna odpowiedź

Masz pomysł na temat kolejnego artykułu? Daj nam znać właśnie w tym temacie 🙂 Zachęcam do opisywania swoich pomysłów lub podsyłania listy luźnych haseł, którymi warto się zająć. Informacje zebrane w tym temacie mogą być inspiracją dla nas (redakcji FORBOT) lub innych czytelników, którzy chcieliby napisać swój artykuł.

UWAGA! Ten temat służy jedynie do publikacji pomysłów (tylko i wyłącznie). Ewentualne dyskusje na temat poszczególnych tematów proszę prowadzić w specjalnie utworzonym wątku: Podziel się pomysłem na artykuł! Dyskusje o pomysłach

Któryś post zawiera propozycję ciekawego tematu? Oceń go pozytywnie za pomocą reakcji (ikona serca w prawym dolnym rogu wiadomości).

---

Kilka propozycji ode mnie:

  • korzystanie z GITa,
  • wizualizacja danych za pomocą Grafany,
  • tworzenie aplikacji w Processingu,
  • używanie MQTT,
  • podstawy TensorFlow,
  • programowanie w MicroPythonie,
  • podstawy języka Verilog,
  • korzystanie z układów ESP,
  • krótki kurs jakiegoś popularnego CAD (np. Fusion360),
  • artykuł o formatowaniu i komentowaniu programów,
  • programowanie mikrokontrolerów w architekturze RISC V.
Link do komentarza
Share on other sites

Pozwole sobie zasugerowac artykul dotyczacy malinki jako nvr dla kamer onvif. Rowniez kwestie porowania tanich chinskich kamer IP. Jako ze juz ktorys raz wplatalem sie w ten temat, smiem twierdzic ze troszke wiedzy liznalem i chetnie pomoge.

Link do komentarza
Share on other sites

Proponuję zatem interfejs OSD do kamery RPI na podstawie źródeł raspistill i raspivid w języku C++ 🙂

Z chęcią dowiedziałbym się jak jakieś proste OSD wykonać.

Edytowano przez Zealota
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zrobiłem tutaj mały porządek. Od teraz proszę, aby w postach publikowanych w tym temacie znajdowały się tylko i wyłącznie propozycje tematów. Ewentualne dyskusje na temat poszczególnych pomysłów proszę prowadzić w dedykowanym temacie: Podziel się pomysłem na artykuł! Dyskusje o pomysłach. Dzięki temu powinien być tutaj trochę większy porządek 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

ja miałbym dwa pomysły na artykuły dotyczące tematów, które są dla mnie interesujące ze względu na technologie z którymi pracuję na co dzień:

1) Symulacje w LTSpice - chodzi mi o bardziej zaawansowane symulacje z użyciem wzmacniaczy operacyjnych. Interesowałyby mnie filtry wyższego rzędu oraz np. wzmacniacze izolacyjne (z izlolacją opto-galwaniczną). Ostatnio pracowałem nad wzmacniaczem izolacyjnym (unipolarne zasilanie napięcia dodatnie) o liniowej charakterystyce( Uin 0-10V, Uwy 0-3V) w oparciu o transoptror IL300 i wzmacniacze op. TLC272. Dosyć dużo czasu zajęło mi ustalenie odpowiedniego punktu pracy, gdybym to wcześniej przesymulował za pomocą LTSpice skończyłbym  dużo szybciej to zadanie.

2) Programowanie procesorów STM32MP1 - chodzi mi głównie o komunikację miedzy rdzeniami Cortex-A7 i Cortex-M4. Oraz programowanie pod Linuxem w języku C\C++ (rdzenie Cortex-A7) dla tych CPU (np. framework GTK).. Sam mam kilka tematów opanowanych dla STM32MP1 np "CAN FD" i jego współpraca w jednej magistrali z CAN 2.0.(zarówno rdzenie A7 jak i M4), Dotychczas bazowałem na artykułach użytkownika @Elvis  dotyczących tego tematu - niestety na innym forum 😉

Mam nadzieję, że @Elvis nie obrazi się na mnie za ujawnienie tego faktu? Sam mógłbym napisać artykuł na temat wstępu do języka HDL Verilog (ostatnio używam go coraz częściej), nie wiem tylko, czy miałby to być wstęp do omówienia składni, czy też bardziej bazować na serii prostych przykładów - eksperymentów?

Pozdrawiam

 

Edytowano przez FlyingDutch
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

15 godzin temu, FlyingDutch napisał:

Sam mógłbym napisać artykuł na temat wstępu do języka HDL Verilog (ostatnio używam go coraz częściej), nie wiem tylko, czy miałby to być wstęp do omówienia składni, czy też bardziej bazować na serii prostych przykładów - eksperymentów?

Verilog to nowy temat jak na FORBOTa, więc na pewno byłoby warto zrobić krótki wstęp łącznie z omówieniem składni + zrobić kilka przykładów. Jeśli mogę coś podpowiedzieć to np. na stronie Numato jest krótki wstęp do Veriloga w oparciu m.in. o Elberta, który jest używany w naszym kursie FPGA. Pewnie wtedy więcej osób skorzystałoby z Twojego artykułu w praktyce. Może tamte materiały będę inspiracją 🙂

----

Aby nie "zaśmiecać tematu". Dodaję mój pomysł na artykuł o podstawach środowiska MATLAB - pewnie wielu studentów byłoby zadowolonych z takich materiałów 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Mnie na pewno interesowaly by tematy:

1. ESP8266 w praktyce.+ ARDUINO ESP. Sam zaczynam z tym przygodę, i szczerze, brakuje takiego dobrego tutoriala, który poruszy temat od wersji 01 do większych jak 012E. Ogólnie walka z wiatrakami, w morzu różnych informacji, i możliwości.  

2. Cad

3.  Grafma brzmi ciekawie.

Tak od siebie brakuje mi czegoś o ARMach w arduino, choćby ARDUINO ZERO.

Edytowano przez BlackJack
Edycja
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 18.01.2020 o 10:10, Treker napisał:

Verilog to nowy temat jak na FORBOTa, więc na pewno byłoby warto zrobić krótki wstęp łącznie z omówieniem składni + zrobić kilka przykładów. Jeśli mogę coś podpowiedzieć to np. na stronie Numato jest krótki wstęp do Veriloga w oparciu m.in. o Elberta, który jest używany w naszym kursie FPGA. Pewnie wtedy więcej osób skorzystałoby z Twojego artykułu w praktyce. Może tamte materiały będę inspiracją 🙂

 

Cześć @Treker,

to dobry pomysł, aby wykorzystać te materiały, lecz niektóre z ćwiczeń dadzą się uruchomić tylko na płytce Mimas V.2 (ze Spartanem6), ale postaram się to jakoś podzielić miedzy dwie płytki ?Mimas/Elbert.

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Pomijając fakt, że watchdog nie jest częścią programu - warto by było wyjaśnić czym jest (a przede wszystkim czym nie jest).

Na pewno nie jest to "idealne pacaneum na kaca", ale czasem się przydaje.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.