Skocz do zawartości

Sumo Challenge 2010 - uwagi, opinie, prośby, sugestie


bulibulibu

Pomocna odpowiedź

Cwianiaki kostkowe pójdą do organizatorów prosić się, żeby chociaż dostać dyplom za udział, który potem pokażą sponsorom.

Właśnie tak zrobią, jak już nie raz zrobili.

Bobby tak to ten. Przód robota (klin czy jak to tam nazwać), jest zrobiony z tej odbijającej blachy. Sam konstruktor to powiedział. Wiem, że jest on pomalowany na czarno, może to jakaś specjalna farba przepuszczająca podczerwień, sam nie wiem czy w ogóle coś takiego istnieje, ale działa i jest naprawdę trudny do zauważenia.

Link do komentarza
Share on other sites

Pochwalcie się. Jakie dostaliście nagrody 😃

Satysfakcję i dobrą zabawę 😉

I tylko to się liczy 🙂

Jeszcze wrzucam filmik z przejazdu robota mojego i Zaji

Wyniki eliminacji LF

1. Tsunami 8780ms

2. Mefisto 8970ms

3. Inferno 9090ms

4. G.ENEK 9400ms

5. Wonsz 9560ms

6. Etiopczyk 76 11030ms

7. Pan Szpadyzor 13410ms

8. Bambaryl 13440ms

9. Zajwaq 14030ms

10. Zenon 2 14690ms

11. SPARKI 20220ms

12. Zuzia 20380ms

13. JJDRTRAWSU 23940ms

14. Pathfinder 27060ms

15. LineNooB 34190ms

16. Lunokhod 40280ms

17. BIG 45900ms

Link do komentarza
Share on other sites

Munieq, widzę, że Twój robot lepiej sobie radził na trasie faktycznej, niż testowej 😉

Szkoda że u mnie było odwrotnie 😋

Zawody były bardzo fajne, szkoda tylko że mój robot "za często gubił linię"(choć sobie tylko nadkładał drogi, więc w czym problem), ale wynika to z kiepskich silników z zabawek, które nierównomiernie działały.

Gratuluję zwycięzcom(głównie Timonkowi i nes86) i do zobaczenia za rok 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

TIMONek, nes86, szczere gratulacje dla was 🙂, jak na nowicjuszy w lfr'ach to pozamiataliście 🙂. Nasze rozmowy na gg i podpytywanie mnie nie poszły na marne 😃, cieszy mnie to. Nie mogę się doczekać kiedy mój bot będzie mógł z waszymi powalczyć.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Munieq, widzę, że Twój robot lepiej sobie radził na trasie faktycznej, niż testowej 😉

Szkoda że u mnie było odwrotnie 😋

Właśnie to było ciekawe zjawisko, chyba trasa testowa była strasznie brudna i koła zbierając syf ślizgały się. Jak już się połapaliśmy o co chodzi to biegaliśmy cały czas pomiędzy serwisem gdzie poprawialiśmy program a sceną gdzie była trasa. Ogólnie na wieczór nogi mi do d*py właziły 🙂. Oby za rok zrobili to bliżej 😋

Czy mi się wydawało czy na scenie leciała w kółko 1 piosenka o jakże skomplikowanych słowach: uuuuuuuuuuuuyyyyyyyyyuuuuuuyyyyyyyyyyuuuuuu yyyyyyyyyuuuuuuu yyyyyyyyyuuuuuuu? Chodzi o Duck Sauce - Barbra Streisand. Strasznie na nerwy mi działała 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Skąd macie pewność że "Kostek" to gotowiec? Bo jeżeli będą kombinować we Wrocku to jestem gotowy zrobić im koło d..., tylko muszę mieć pewność. Bo inaczej będzie się to ciągnąć w nieskończoność.

Kurcze, chyba nigdzie nie pogratulowałem nesowi i TIMONkowi. Więc gratulacje 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Oto filmiki z finałów sumo:

Półfinał - BlackHole vs Mortos:

Półfinał - Rico vs DzikiRex:

Pojedynek o 3cie miejsce - Mortos vs DzikiRex:

Finał - BlackHole vs Rico (BlackHole miał jakiś problem techniczny 😉):

https://www.youtube.com/watch?v=IKYl9EmhB50 https://www.youtube.com/watch?v=emfaZXW-n6Y

Gdyby ktoś z Was miał nagrany, któryś z naszych finałów przejazdów (Inferno lub Mefisto) to fajnie byłoby, gdyby się nim podzielił 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

TIMONek, nes86, szczere gratulacje dla was 🙂, jak na nowicjuszy w lfr'ach to pozamiataliście 🙂. Nasze rozmowy na gg i podpytywanie mnie nie poszły na marne 😃, cieszy mnie to. Nie mogę się doczekać kiedy mój bot będzie mógł z waszymi powalczyć.

Sabre formułując w ten sposób posta sugerujesz innym użytkownikom diody, że podczas tworzenia Inferno korzystaliśmy z twojej wiedzy i twojego doświadczenia, a to jest nieprawda.

Link do komentarza
Share on other sites

TIMONek, nes86, szczere gratulacje dla was 🙂, jak na nowicjuszy w lfr'ach to pozamiataliście 🙂. Nasze rozmowy na gg i podpytywanie mnie nie poszły na marne 😃, cieszy mnie to. Nie mogę się doczekać kiedy mój bot będzie mógł z waszymi powalczyć.

Sabre formułując w ten sposób posta sugerujesz innym użytkownikom diody, że podczas tworzenia Inferno korzystaliśmy z twojej wiedzy i twojego doświadczenia, a to jest nieprawda.

Z tobą nie rozmawiałem, ale z TIMONkiem bardzo dużo, tak samo jak treker, więc napisałem jak było, i mnie i trekera Piotrek podpytywał i to bardzo dużo.

Link do komentarza
Share on other sites

TIMONek, nes86, szczere gratulacje dla was 🙂, jak na nowicjuszy w lfr'ach to pozamiataliście 🙂. Nasze rozmowy na gg i podpytywanie mnie nie poszły na marne 😃, cieszy mnie to. Nie mogę się doczekać kiedy mój bot będzie mógł z waszymi powalczyć.

Sabre formułując w ten sposób posta sugerujesz innym użytkownikom diody, że podczas tworzenia Inferno korzystaliśmy z twojej wiedzy i twojego doświadczenia, a to jest nieprawda.

Z tobą nie rozmawiałem, ale z TIMONkiem bardzo dużo, tak samo jak treker, więc napisałem jak było, i mnie i trekera Piotrek podpytywał i to bardzo dużo.

Nie ma to jak próbować się podpiąć pod czyjeś osiągnięcia.

No w takim razie uczniowie przerośli mistrza skoro twoje przejazdy to max 5, 6 miejsce.

Link do komentarza
Share on other sites

Sabre, sposób w jaki tworzysz posty powoduje, że wprowadzasz użytkowników w błąd, patrz KD93. Nasze rozmowy miały raczej luźny charakter... sam podpytywałeś w trakcie naszych prac jaki zrobiliśmy rozstaw czujników, jaki odstęp etc... tak samo wcześniej ja - z ciekawości. Chciałbym jasno sprecyzować - nie korzystaliśmy z Twoich pomysłów/rozwiązań. Twoje Psotki i Strider2 w porównaniu z Inferno/Mefisto to zupełnie inne roboty.

I niech nie brzmi to tak, że nie doceniam tego co dokonałeś w dziedzinie LF 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Bubble, proszę bez obraźliwych postów. Pod niczyje osiągnięcia się nie podpinam, cieszę się, że roboty nesa i TIMONka są lepsze od moich bo to wpływa na rozwój tak robotów jak i poziom zawodów, czyli na zdrową konkurencję. Ja nie muszę nikomu, niczego udowadniać, rozmów na gg również wklejał nie będę bo to moja prywatna sprawa.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.