Skocz do zawartości

Sumo Challenge 2010 - uwagi, opinie, prośby, sugestie


bulibulibu

Pomocna odpowiedź

Oto finaliści w poszczególnych konkurencjach

Line follower

1 Mefisto 00:11.60

2 Inferno 00:11.64

3 Tsunami 00:12.06

Line follower z przeszkodami

1 Inferno 00:14.85

2 G.ENEK 00:15.85

3 Mefisto

Freestyle

1 Kostkownik

2 Quad-rotor UAV

3 Mały

MiniSumo

1 I prawo Murphy'ego

2 Crow

3 Krecik

SUMO

1 RICO

2 BlackHole

3 DzikiRex

HUMANOID

1 strusiek

2 Zenek

Dopisałem czasy do LF i LF z przeszkodami co do tych drugich to dla 3 miejsca nie mam podanego czasu

Link do komentarza
Share on other sites

przed chwilą wróciłem .

Bylem na tam od ~~ 17 do końca i powiem że wcale się nie nudziłem

było bardzo ciekawie. porozmawiałem z Błażejem ( Zenon 2 )

może za nie długo uda mi się wrzucić zdjęcia kilka z aparatu a reszta z telefonu ( w aparacie bateria padła więc przepraszam za jakość fotek)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Line follower

1 Mefisto 00:11.60

2 Inferno 00:11.64

3 Tsunami 00:12.06

Z tego co słyszałem to czasy były mierzone stoperem, tak? Czyli w sumie była baaardzo wyrównana walka 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Freestyle

1 Kostkownik

Znowu te cwaniaki? To już nawet nie irytuje, to się nudne robi 😉 Jeśli "Quad-rotor UAV" to Ci sami co w Gdańsku, to im po prostu współczuję...

Link do komentarza
Share on other sites

Nawyk, tak, te cwaniaki, szczerze to się dziwię że oni wygrali, szczególnie że mieli wpadkę podczas prezentacji na scenie, a ci od tego UAV chyba po prostu nie potrafili się sprzedać.

Link do komentarza
Share on other sites

Odpowiednio się "zakręcili" w swojej szkole, przez co połowa uczniów wbijała z nimi na te zawody to po 1). Po 2) już pisałem - prezentują robota złożonego z zestawu, do którego kod (układanie kostki rubika) jest dostępny na bodajże sourceforge (albo bliźniaczej stronie). Jeśli sami pisali kod, to przepraszam. Ale nawet w takim przypadku ich wkład (pisanie softu) uważam za mizerny w porównaniu z chociażby budową od podstaw w pojedynkę nanosumo, o "Quad-rotor UAV" nie wspominając (dobrze kojarzę, że to jest ta wielka platforma na gąsienicach?). Ilu ich tam tym razem było w jednej drużynie? 10 osób?

To naturalnie tylko moje odczucia, ale dla mnie śmierdzi to wszystko cwaniactwem i cyrkiem objazdowym 😉 Zgarniają nagrody sprzed nosa ludziom, którzy bardziej sobie na nie zapracowali, ot co o nich myślę.

Kwestię lidera przemilczę, bo nie miałem z nim okazji poznać osobiście. Chociaż nie pamiętam żeby powiedział w Gdańsku coś wartościowego na temat robota. Było za to sporo lania wody i mniej lub bardziej udanych "żartów"... Poprawiło się w Łodzi?

Link do komentarza
Share on other sites

W sumie to kostkownik zrobił się już oklepany, ale z drugiej strony zamiast narzekać można się wziąć do roboty i przebić ich projekt czymś ciekawym. A wracając do zawodów, jedyne czego mi brakowało to bramek pomiarowych na trasie FTL, a poza tym trasa świetnie zrobiona, chyba żaden LF nie miał problemów stricte z nią. Na organizację również nie mogę narzekać, wszystko odpowiednio na swoim miejscu.

Link do komentarza
Share on other sites

o "Quad-rotor UAV" nie wspominając (dobrze kojarzę, że to jest ta wielka platforma na gąsienicach?)

Nie, to był quadrokopter którego trzeba było przytrzymywać ręką od góry żeby się nie rozbił i nie zabił kogoś przy okazji. Mam nadzieję że miał chociaż jakiś żyroskop, bo w przeciwnym razie, z aparaturą modelarską, silnikami bezszczotkowymi i regulatorami modelarskimi, zaliczyłbym go jako model a nie robot.

A 2 miejsce zajęli dzięki temu że cwaniaczyli razem z tymi od "Kostka", ramię w ramię razem z dziewczyną liczącą głosy chodzili i naciągali ludzi na głosy. Wg mnie najbardziej interesującym robotem we free był "Mały" i to on powinien wygrać.

Link do komentarza
Share on other sites

KD93, oni trzymali tego robota, nie dlatego że nie mógł sam latać, ale dlatego, że bali się o bezpieczeństwo.

Jakby walnął jeden silnik to mogłyby to polecieć w stronę publiczności, prosto na twarze dzieci. Z tego co mówili, w układzie sterowania jest akcelerometr i trzy żyroskopy. A aparatura wydawała tylko ogólne polecenia, np. silniki 50%, a stabilizacją lotu zajmował się układ wewnętrzny.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.