Skocz do zawartości

Sumo Challenge 2010 - uwagi, opinie, prośby, sugestie


bulibulibu

Pomocna odpowiedź

A mi się wydaje, że problemy mogą być (przynajmniej powinny być) - strefa serwisowa jest dla zawodników, pełno rzeczy wartościowych jest tam zostawionych, laptopy itp, chyba, że byś poprosił kogoś z osób pilnujących wejścia do strefy, żeby Cię oprowadził (ale w to wątpię, po to stoi i pilnuje, żeby pilnował 🙂 ) albo jakiś zawodnik, który ma akurat czas. Na RA09 takie osoby pałętające się po strefie były uprzejmie wypraszane 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Spokojnie, wszystkie roboty będziesz miał możliwość zobaczyć na dohyo/trasie 🙂 No a podejrzewam, że będąc z córeczką aż takim wielkim problemem nie byłoby uzyskanie chwilowego dostępu do strefy z jakimś zawodnikiem - ale wszystko zależy od osoby pilnującej strefy, jak już wcześniej pisałem.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Chciałem się zapisać na te sumo lego 🙂 ale jak zobaczyłem nagrody...no cóż to, że mam <16 lat to nie znaczy, że potrzebuje jakiegoś super wypasionego "ambitnego alberta" 😃 wolałbym książkę o AVR czy stm32, lub nawet jakieś lepsze kity (mogliby dać kilka rzeczy do wyboru). A ten Albert kosztuje 79zł!!! za to można by zrobić przynajmniej 5 takich 😃 Jeżeli się zapiszę to tylko żeby się sprawdzić....i się nauczyć (nigdy nie bawiłem się takimi lego)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

wow, jaki ruch na forum 🙂

dodatkowe konkurencje to:

- Lego Sumo robione przez firmę TRobot, szczegóły na ich stronie http://trobot.pl/Sumochallenge

najlepiej sie zarejestrować wcześniej, a więcej szczegółów zna mactro

- roboty MAOR-12 prowadzone przez Wobit - generalnie są to roboty klasy mini sumo

- roboty National Instruments - troszkę trudniejsza zabawa, roboty są progamowane przez LabView

matrix, właśnie dlatego zawody są w centrum handlowym, by jak najwiecej ludzi mogło zobaczyć z bliska roboty. Główny cel organizowania naszych zawodów to popularyzacja robotyki i mam nadzieję, ze zawodnicy beda chetni do rozmowy i do chwalenia sie swoimi robotami. Co prawda w trakcie walki nie będzie można podchodzic do ringów na bliżej niż 1m, ale to jedyne ograniczenie. A co do strefy serwisowej- zasadniczo nie wiem po co widzowie mieliby tam wchodzić, skoro wszystko będzie mozna zobaczyc przy scenie, a dwa, że własnie chodzi o to, by nikt niepowołany sie w strefie serwisowej nie znalazł, ale jesli ktoś was tam wprowadzi – to czemu nie. Poza tym niedaleko sceny beda ławki, gdzie przez czas trwania zawodów prezentować się będą roboty w kategorii Freestyle.

Link do komentarza
Share on other sites

co do strefy serwisowej- zasadniczo nie wiem po co widzowie mieliby tam wchodzić, skoro wszystko będzie mozna zobaczyc przy scenie, a dwa, że własnie chodzi o to, by nikt niepowołany sie w strefie serwisowej nie znalazł,

Zacznę tak. Zarejestrowany jestem tu na forum już jakiś czas, ale dopiero ostatnio zacząłem się troszkę bardziej udzielać bo poczułem że jednak trochę się na tym znam i coś mogę się w tematach wypowiedzieć.

Chodzi o to że od czasu jak bardziej tu na forum się wypowiadam, to nie czuję się jak ktoś niepowołany. Atmosfera panująca tutaj i Wy wszyscy powodujecie że czuję się członkiem tej społeczności.

Pomyślałem więc że jako użytkownika tegoż forum wpuścicie mnie gdzieś bliżej niż normalnego przeciętnego widza, który nic nie wie o działaniu tych cudeniek, a już nie wspominając o programowaniu. Przecież zwykły szary zjadacz chleba nawet nie wie o co w tym wszystkim chodzi? Dla zwykłego człowieka to po prostu działa i tyle. Nikt nie wie ile trzeba czasu poświęcić na wykonanie tego i ile myślenia aby to zaprogramować.

Uff, przebrnąłem.

Link do komentarza
Share on other sites

matrix, ja się nie zgodzę z Twoją filozofią. Przede wszystkim nie rozdzielaj ludzi na udzielających się na forum a zwykłych zjadaczy chleba. Forum jest forum, ale nie znamy cię wszyscy osobiście i nie możemy za ciebie ręczyć. Z punktu widzenia zawodów rozróżnia się ludzi na organizatorów, startujących czyli tych co się zarejestrowali, oraz widzów. Organizatorem nie jesteś, zarejestrowany z robotem nie jesteś, więc?

Po drugie nie wiadomo ilu z tych "zjadaczy chleba" może się dzięki temu zainteresować robotyką. Może są wśród nich jacyś elektronicy, którzy rzucili swój zawód, lub poprostu hobbyści, pasjonaci? A dzieci, młodzież? Jak będziemy wszyscy wychodzić z takiego założenia jak Ty, to wymrzemy wszyscy za 60 lat i będzie to koniec robotyki w Polsce.

Tak więc wg mnie to co napisałeś jest trochę nie na miejscu.

Link do komentarza
Share on other sites

Przede wszystkim nie rozdzielaj ludzi na udzielających się na forum a zwykłych zjadaczy chleba.

Zwykły zjadacz chleba dla mnie to osoba pokroju przeciętnego Kowalskiego która o elektronice i programowaniu wie tyle co świnia o astronomii, czyli reasumując - nic.

Forum jest forum, ale nie znamy cię wszyscy osobiście i nie możemy za ciebie ręczyć.

Wiem to i rozumiem, ale jakiś kredyt zaufania by się przydał. Nie dopuszczając do siebie ludzi z zewnątrz, a tym bardziej ludzi nieco znających zagadnienie, nie rozpowszechnicie tematu.

Organizatorem nie jesteś, zarejestrowany z robotem nie jesteś, więc?

Ten ton mi się nie podoba.

o drugie nie wiadomo ilu z tych "zjadaczy chleba" może się dzięki temu zainteresować robotyką. Może są wśród nich jacyś elektronicy, którzy rzucili swój zawód, lub poprostu hobbyści, pasjonaci? A dzieci, młodzież? Jak będziemy wszyscy wychodzić z takiego założenia jak Ty, to wymrzemy wszyscy za 60 lat i będzie to koniec robotyki w Polsce.

Tego kompletnie nie rozumiem, bo akurat przemawia za moim zdaniem.

Tak więc wg mnie to co napisałeś jest trochę nie na miejscu.

Myślę że jak najbardziej na miejscu ponieważ mogę wyrazić swoją opinię, tak?

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, ale określenie zjadacz chleba jest wg mnie trochę obraźliwe.

Ten ton mi się nie podoba.

Nie chciałem cię urazić, chciałem Ci tylko zwrócić uwagę że należysz do widzów i powinieneś być traktowany na równi z nimi.

Wiem to i rozumiem, ale jakiś kredyt zaufania by się przydał. Nie dopuszczając do siebie ludzi z zewnątrz, a tym bardziej ludzi nieco znających temat, nie rozpowszechnicie tematu.

Nie powinno być kredytu zaufania, ja bym nie chciał żeby się kręciły po strefie gdzie niektórzy mają sprzętu po kilka tysięcy jakieś osoby trzecie. Zbuduj robota, zapisz się, wystartuj - będziesz mógł korzystać ze strefy serwisowej. Bo to nie jest miejsce do pogaduch, to jest miejsce pracy gdzie zawodnicy pracują bądź robią sobie przerwę od zgiełku, mają tam masę wartościowych rzeczy osobistych.

Potem jakiś widz wejdzie do strefy serwisowej i ukradnie komuś laptopa. I co wtedy? Polak mądry po szkodzie? Pozwalajmy zapobiegać. Patrzysz z trochę innej perspektywy niż ci w strefie, może dlatego tego nie rozumiesz.

Nadmienię, że to że nie będziesz miał wstępu do strefy nie odcina cię od zawodników, przecież możesz z nimi porozmawiać.

Link do komentarza
Share on other sites

Potem jakiś widz wejdzie do strefy serwisowej i ukradnie komuś laptopa. I co wtedy? Polak mądry po szkodzie? Pozwalajmy zapobiegać. Patrzysz z trochę innej perspektywy niż ci w strefie, może dlatego tego nie rozumiesz.

Rozumiem i nie mówię o puszczaniu "chołoty" w samopas, bo to oczywiste że zaraz jakiemuś widzowi "przykleił" by się jakiś wartościowy laptop. To są Polacy. Ale na przykład z jakimś zawodnikiem. Nie wiem, jest trochę kombinacji.

Link do komentarza
Share on other sites

matrix, jak się doczepisz do jakiegoś zawodnika, załatwisz to sobie z nim i będziesz cały czas przy nim to może cie wpuszczą.

Nie będę się doczepiał bo to jakoś nieładnie brzmi. Jak ktoś będzie miał ochotę mnie oprowadzić, pokazać z bardzo bliska to i owo, to będę w spodniach moro w plamy, czarnych butach i czarnej kurtce. Taki brzydal z krzywymi ząbkami. Na pewno będę miał 3-letnią córcię ze sobą.

Link do komentarza
Share on other sites

Oj no dobra, ja jakość nie zwracam chyba uwagi na takie pojedyncze wyrazy które pisze 😋 To nie doczepisz, poprosisz. W razie czego ja będę się prezentował we Freestyle, mam nadzieję że będę miał już koszulkę z diody. Taki brzydal, smarkaty, w okularach z robotem kroczącym 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.