Skocz do zawartości

Sumo Challenge 2010 - uwagi, opinie, prośby, sugestie


bulibulibu

Pomocna odpowiedź

Dziękuje wszystkim za zdrową rywalizację. Chociaż nasz LF osiągnął ledwo 9 miejsce to oceniam zawody bardzo pozytywnie. Świetna atmosfera i oczywiście doborowe towarzystwo. Gratuluje wszystkim wyników i pozdrawiam 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Byłem, zobaczyłem i jestem w miarę zadowolony. Porozmawiałem między innymi z Krzyśkiem (KD93) i z kolegą od czterośmiglowca. Line Follower'y ogólnie ok, choć przyznam się że spodziewałem się większej płynności przejazdu. Chyba kolega Nes86 (robot był taki jak jego więc chyba to on) miał drobny klopot w jednym z przejazdów (LF z przeszkodami). Kolega TIMONek ładnie wymiatał ze swoją "piła tarczową" - Rico. Chyba z Czesiem miał mały zgryz bo Czesio przesunął całą arenę.

Kroczący kolegi KD93 bardzo ładnie się prezentował. Byłem za krótko żeby cokolwiek ocenić, bo pod opieką miałem żonę i dwoje dzieci (makabra). Gdybym pojechał sam to był bym do końca. Czekam na najbliższe, blisko mnie zawdy. Pozdro dla wszystkich. Na marginesie, gdzie znajdę regulamin dla Line Follower'ów?

PS. Mogłem coś pomylić więc wybaczcie proszę.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja już wróciłem więc się wypowiem co do organizacji zawodów, a w szczególności freestyle gdzie startowałem.

Zająłem ostatnie miejsce z 62 głosami i nic by złego w tym nie było, gdyby odbyło się to w formie fair play - potrafię przegrywać. Natomiast system głosowania był drastycznie niedopracowany, nie chce się zagłębiać w ten temat, swoje uwagi zgłosiłem do organizatorów i mam nadzieję że spróbują to poprawić na przyszłych zawodach. W każdym razie głosowanie przemieniło się w festiwal naciągania, cwaniakowania ("Głosowali już Państwo? Tak? To może zagłosują Państwo jeszcze raz?") i kłamania ("

"Mały" to jedeny robot tej klasy w Polsce i jeden z trzech na świecie" - żenada).

Podsumowując, jako optymistyczną rzecz po starcie na tych zawodach postrzegam to, że 62 osoby dobrowolnie,m bez naciągania oddały głos na mojego robota. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się u dzieci, co nie dziwi, w dodatku mogły nim posterować.

Co jeszcze do organizacji - jedyne jeszcze moje zastrzeżenie jest takie, że zawody zostały bardzo rozciągnięte w czasie, gdybym siedział do końca to wróciłbym do domu po północy. Poza tym bardzo mi się podobało.

Koszulki są superowe, aż przyjemnie w takiej chodzić. Spotkałem kilka osób z forum i zamieniliśmy kilka słów.

Gratulacje dla wszystkich którzy powalczyli.

Link do komentarza
Share on other sites

kłamania ("Mały" to jedeny robot tej klasy w Polsce i jeden z trzech na świecie - żenada).

Nie pomyliłeś się przypadkiem 😉?

Ten robot ma tylko 15x15x15mm, inne małe roboty sumo z diody mają 25x25x25mm.

Link do komentarza
Share on other sites

KD93, no niestety takie są niedociągnięcia freestyle'u. Gdzie indziej masz głosowanie przez sms, albo karteczki, ale jak ma wygrać najlepszy bot, jak ktoś przyjeżdża na zawody z połową swojej szkoły, to inne konstrukcje nie mają szans. Taki jest urok tej dyscypliny i raczej trudno coś z tym zrobić skoro każdy głosuje anonimowo. Najlepsze wyjście w tej chwili to smsy i odrzucanie kolejnych głosów z tego numeru, tylko nie każdy będzie chciał tego smsa wysłać.

Link do komentarza
Share on other sites

Powołanie komisji i głosowanie za ukazaniem dokumentu tożsamości 😉 Po ostatnich zawodach ROBOXY tudzież Robovision (te organizowane w takim nowym gmachu Polibudy Gdańskiej) razem z Sabre straciłem wiarę w tą dyscyplinę.. No bo co tu zrobić jak pół szkoły się zwala i głosuje na swoich "faworytów" którzy zbudowali robota z gotowego zestawu i zaprogramowali ogólnodostępnym kodem.. Uroki demokracji 🙂

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Potwierdzam 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Treker, klasa nanosumo. Nie pomyliłem się, było wprost powiedziane: nie można zademonstrować walki dwóch takich robotów, bo jest to jedyny robot w tej klasie w Polsce. A nie jest to jedyny robot nanosumo w Polsce.

Prawdą mogłoby być stwierdzenia "najmniejszy robot nanosumo w Polsce", no ale nie brzmi już tak fajnie, nie? Wogóle takie stwierdzenia są śliskie, to tak jakbym powiedział że mój hex to jedyny bezprzewodowy robot kroczący na 12 serwach w tych wymiarach - być może, ale nie jestem pewny więc się tak nie reklamuję.

Link do komentarza
Share on other sites

KD93, ale tu zapewne chodziło o 'podklasę' 15mmx15mmx15mm - niby to nanosumo, bo jeszcze nie femtosumo (10mmx10mmx10mm), ale od normalnego nanosumo jest mniejsze. Dużo mniejsze. I że nie można zademonstrować walki dwóch takich robotów, bo to jak walka minisumo i sumo. Przynajmniej ja tak to rozumiem, ale mnie tam nie było.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.