Skocz do zawartości

Sumo Challenge 2010 - uwagi, opinie, prośby, sugestie


bulibulibu

Pomocna odpowiedź

z drugiej strony zamiast narzekać można się wziąć do roboty i przebić ich projekt czymś ciekawym.

W tym jest problem, że ciężko przebić kogoś kto przyprowadza własną publiczność na głosowanie (patrz Gdańsk).

Link do komentarza
Share on other sites

Witam. Zawody ogólnie bardzo fajne.

Jednak nie mogłem zostać na finałach. Czy ktoś mógłby podać wyniki wszystkich robotów. W szczególności free style, z tego co czytam kiepsko wypadł mój faworyt (6 nożny skorupiak ).

Mam trochę zdjęć, niestety większość była poruszona (a flasha nie używałem, żeby roboty nie sfiksowały, więc się zdjęcia długo naświetlały). Jednak zdjęcia mają po 3-4Mb Jak mogę je tu wrzucić? Można tylko do 1Mb, jest jakiś bezterminowy serwer na fotki o takich rozmiarach?

Dziękuję

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Wyślij tutaj:

https://www.forbot.pl/fotorelacje/uploader/

Tylko najlepiej jako archiwa np po 20 MB 😉

Dodana galeria:

https://www.forbot.pl/fotorelacje/lodz_061110/

Filmiki na dniach zmontuje i wyślę na you tube. Macie pomysł na jakieś tło dźwiękowe?

A tu jeszcze wszystkie zdjęcia spakowane w RARze

sumo-challenge-2010.rar

Link do komentarza
Share on other sites

Naelektryzowany, zaraz zrobię z tego osobną galerie bo będzie za dużo zdjęć 😉

Jak ktoś wrzuci na ftp przez:

https://www.forbot.pl/fotorelacje/uploader/

To w ciągu 2h zrobię z tego galeryjki 😉

Ok, pierwsza gotowa:

https://www.forbot.pl/fotorelacje/lodz_061110/

Dodaje jeszcze artykuły:

http://www.mmlodz.pl/11357/2010/11/7/roboty-opanowaly-manufakture

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wróciłem z zawodów, wyspałem się to może i ja coś napiszę 🙂

Turniej na pewno nie był zorganizowany idealnie. Przy naszych 6 robotach duża odległość pomiędzy strefą serwisową dawała się we znaki, chociaż tego organizatorzy przeskoczyć oczywiście nie mogli 😉 Ponadto przydałby się jakiś sprawny kontakt pomiędzy oboma strefami(np. wyświetlanie aktualnych wyników), pewnie niektórzy nie wiedzieli czy ktoś pobił ich czas czy może nie 😉 I najgorsze - pomiar stoperem... w eliminacjach przejeżdżałem na tym samym sofcie kilka razy (ze stabilizacją napięcia), a Sędzia miał rozrzuty na poziome 0,2 sek trochę sporo... Przy czym w finale były już dwie osoby mierzące czasy (uśrednianie obu) i na tym samym sofcie w obu robotach mieliśmy rozrzut tylko 0,01, pomiędzy stoperami też był rozrzut na poziomie setnych sekund.

Podobała mi się bardzo atmosfera na zawodach. Organizatorom nie brakowało zaangażowania, szczególnie jednemu koledze który biegał z jednej strefy do drugiej, chętnie odpowiadał na nasze pytania i był otwarty na nasze sugestie. Tak trzymać chłopaki 🙂! Wierzę, że w przyszłym roku zrobicie świetne zawody.

Poruszyliście kwestię freestyle i Kostkownika. To co się działo nie można nawet nazwać śmiesznym i żałosnym. Ta pseudobrygada mnie również próbowała nagadywać - ba nie przeszkadzało im że nie widziałem robota - ważne żebym zagłosował. Co jeszcze śmieszniejsze dzieciaków przekupowali napojami , no kuuuurcze.... To powinno zakończyć się dyskwalifikacją, a Ci ludzie powinni mieć zakaz pojawiania się na kolejnych zawodach - skoro nie znają znaczenia słów fair play. A to, że mają sponsorów i wyciągają od nich pieniądze przemilczę...

Korzystając z okazji chciałbym jeszcze raz podziękować użytkownikowi sam.podolsky autorowi robotów z serii 'Etiopczyk' 😉 gdyby nie jego silnik i jego mostek jeden z naszych robotów zakończyłby udział w zawodach.

Teraz kwestia samych wyników. Nie do końca wierzę w to co się stało - 6 razy stanęliśmy na podium. Nie sądziłem, że nasz linefollower będzie taki szybki na tle innych robotów, a jednak. Natomiast w sumo, gdyby Czesio i Konieczko były sprawne rywalizacja też pewnie wyglądałaby ciekawiej 🙂

Tu kilka nagranych przejazdów eliminacyjnych - kiepska jakość niestety.

Link do komentarza
Share on other sites

To ja też skrobnę pare zdań o zawodach.

Na początku muszę oczywiście podziękować użytkownikowi sam.podolski za pomoc której nam udzielił.

Timonek miał na myśli, że startowaliśmy z czterema robotami a nie sześcioma, dwa roboty startowały w dwóch konkurencjach. Nasze roboty to: Inferno, Mefisto, Rico i BlackHole.

Przy Mefisto w LF z przeszkodami nie ma podanego czasu ponieważ, robot nie dojechał do końca trasy w pierwszym przejęździe, a w drugim spadł ze sceny i się uszkodził. Na szczęście w pierwszym przejeździe dojechał tak daleko, że wystarczyło to na 3 miejsce, pozostałe roboty dojechały bliżej.

Zawody miały swoje niedociągnięcia: strefy serwisowe daleko od ringów/torów, brak informacji o tym co się dzieje na ringach/torach, ale z zawodów jestem bardzo zadowolony, sumo udało się rozegrać bardzo sprawnie, nie musiałem czekać przy ringu aż pojawią się zawodnicy. Organizatorzy sprawnie zwołali wszystkich zawodników i rozegraliśmy wszystkie walki dosyć szybko i sprawnie. Dodatkowy plus dla organizatorów to ringi do sumo i minisumo oraz próbna trasa do LF w strefie serwisowej. No i w strefie serwisowej cały czas był jeden z organizatorów który pilnował wszystkich pozostawionych tam rzeczy.

Co do ekipy od Rąsi/Kostkownika to poza tym, że ich robot jest niedopracowany i nie widziałem żeby udało mu się tą kostkę ułożyć bez pomocy, to jeszcze chłopaki nie mają za grosz wstydu i samokrytyki. Rozmawiałem z ich liderem i stwierdzenie, że jest on "zadufany w sobie" jest jak najbardziej trafne chociaż ja dodał bym kilka gorszych określeń. Zastanawiam się gdzie oni znaleźli tak naiwnych sponsorów.

Bobby z tego co podpatrzyłem w robocie "Pierwsze prawo marfiego" 🙂 :

Napęd to dwa silniki modelarskie 280 i przekłądnia robiona z plastikowych zębatek

Dwa sharpy GP2Y340 patrzące w przód, szeroko rozstawione

Klin zrobiony z "lustrzanej blachy", roboty Amina czyli pozostałe trzy roboty które weszły do finału, maiły spory problem, żeby go zobaczyć.

Link do komentarza
Share on other sites

kiepsko wypadł mój faworyt (6 nożny skorupiak )

No kiepsko kiepsko, nie przypuszczałem że może być czyimś faworytem 😉 Ciesze się że się spodobał.

Mihau, mam nadzieję to co piszesz to jest racja, ja nie widziałem tego robota poruszającego się bez "opiekuńczej ręki". Ponieważ jest to robot kolegi marcin13021988 to czekam z niecierpliwością na publikację 😉

Z drugiej strony co do free ciężko oskarżać powyższego kolegę i ludzi od kostka że zbierali głosy do 16.30 - szkoda tylko że jedynie oni wiedzieli że wtedy kończy się konkurencja, bo mnie powiedziano że kończy się ona zaraz po prezentacji, zostają zabrane stoły, zakończone zbieranie głosów i możemy spakować roboty. I chyba nie tylko ja miałem takie informacje bo nie widziałem żeby ktoś jeszcze zbierał. Natomiast bardzo nie podobał mi się sposób tego zbierania, czyli totalne naciąganie. Nie chcę już tego komentować, obawiam się tylko że na Robotic Arena będzie tak samo, bo cwaniaki "kostkowe" znowu przyjeżdżają.

Link do komentarza
Share on other sites

obawiam się tylko że na Robotic Arena będzie tak samo, bo cwaniaki "kostkowe" znowu przyjeżdżają
19.10.2010 Zaktualizowano regulamin kategorii Freestyle - w tegorocznej edycji w wyłonieniu zwycięzców weźmie udział jury. Zapraszamy do działu Kategorie/Freestyle.

😉

nes86, nie jest to przypadkiem ten czarny ostatni z tego filmiku:

? Tylko nie pasuje ten klin. Ale na RA09 robot zarejestrowany jako "I prawo marfiego" wyglądał właśnie podobnie, i myślałem że to ten, chyba, że na finały zmienił klin.
Link do komentarza
Share on other sites

www.roboticarena.pl napisał/a:

19.10.2010 Zaktualizowano regulamin kategorii Freestyle - w tegorocznej edycji w wyłonieniu zwycięzców weźmie udział jury. Zapraszamy do działu Kategorie/Freestyle.

Brawo. Mam nadzieję że to coś da.

BoBBy, tak, to chyba ten.

Link do komentarza
Share on other sites

www.roboticarena.pl napisał/a:

19.10.2010 Zaktualizowano regulamin kategorii Freestyle - w tegorocznej edycji w wyłonieniu zwycięzców weźmie udział jury. Zapraszamy do działu Kategorie/Freestyle.

Brawo. Mam nadzieję że to coś da.

Cwianiaki kostkowe pójdą do organizatorów prosić się, żeby chociaż dostać dyplom za udział, który potem pokażą sponsorom.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.