Skocz do zawartości

Wybór napędu do minisumo.


d8vit

Pomocna odpowiedź

Po pierwsze witam wszystkich.

Jestem nowym urzytkownikiem diody, jednak obserwuje portal od dłuższego czasu.

Stoję przed wyborem napędu do minisumo którego chce zbudować w najbliższym czasie.

Rozpatruje 2 mozliwości:

Pierwsza to 2 silniki "SILNIK Z PRZEKŁADNIĄ HL149 / 6V 21:1 160prm" z allegro, przy zastosowaniu gąsienic. jeden silnik z przodu robota napędzający jedną gąsienicę, a drugi z tyłu napędzający drugą.

Nie miałem do czynienia z tak małymi robotami(wcześniejsze to dość duze konstrukcje z napędem silnikami wycieraczek) i nie wiem czy uda mi sie te silniki upakować w 10x10 i czy będą miały wystarczająco dużo siły by napędzić takiego robota.

Druga możliwość to kupno(o ile dostanę) Tamiya 70097 i złożenie wszystkiego w podobny sposób jaki przedstawił w swoim robocie jamtex.

Chciał bym wykonać komstrukcje mechaniczną jak najtaniej, ma to być robot testowy do spróbowania własnych sił i może kiedyś zbudowania prawdziwego minisumo.

Dwa silniki HL149 kosztowały by 30 zł ale czy jest to gra warta swieczki? czy może lepiej polować na Tamiya 70097?

Będe wdzięczny za wszelką pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie poluj ani na jedno, ani na drugie. Bierz Pololu HP micro metal gearmotor 30:1 albo 50:1. Pojawił się wysyp robotów na tych silniczkach w minisumo również, pierwsze miejsce we Wrocławiu - pololu, drugie chyba też, trzecie też. I jeszcze był kilka innych robotów które również zaszły wysoko na tych silniczkach.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mam silniki HL149 / 6V 21:1 160prm i prędkością one nie powalają ale są dość mocne. Mi bardziej zależało na prędkości to do samych przekładni przykleiłem siniki z chińskich zabawek i też są dość mocne i szybkie jutro możne dam filmik i fotki jak to się prezentuje jak chcesz

Link do komentarza
Share on other sites

Ja również. Jakiej użyłeś zębatki na silniku? Tam by można założyć mocniejsze/szybsze silniki, tylko wał tego silnika standardowego ma 2,3mm, co praktycznie blokuje możliwość użycia większości silników zabawkowych/modelarskich (mniejszych niż 400, bo te już mają wał 2,3mm, ale mają niezły apetyt na prąd, poza tym mogłyby rozsypać tę przekładnię z tworzywa) wykorzystując zębatkę standardową, bo zwykle wał ma 2mm. Z dokupieniem też mógłby być problem, bo nie wiadomo jaki ma moduł i w ogóle.

Link do komentarza
Share on other sites

Potem wrzucę filmik tam są metalowe przekładnie a tryb z jest z tamtego silnika z moim patentem czyli kartka z zeszytu owinięta dookoła wału posmarowana kropelką i tryb na to wie taka fuszerka ale zdaje swoje zadanie

[ Dodano: 05-12-2010, 21:05 ]

http://yfrog.com/f/16fghz/ Narazie tylko tyle jak mi się uda to dodam jeszcze jak się to w obudowie sprawuje

Link do komentarza
Share on other sites

Strasznie wolne ale jak masz to czemu nie sprubować

Właśnie dlatego, raczej nie ma sensu ich używać, chyba że to ma być taki minisumo "na pokaz", żeby spychał kartonik.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.