Skocz do zawartości

Samobieżny manipulator operacyjny


JStan

Pomocna odpowiedź

hehe droga zabawka mysle ze wcale nie taka trudna do zbudowania tymbardziej ze gasienice i kola wziete z modelu czolgu zmontowany manipulator na serwach mysle ze spokojnie bylbym wstanie zbudowac takie cos:) a mam 19 lat:) ogulnie niezle:) wiecej czasu pewnie zajelo ci pisanie DTR-ki:P:)

Ten projekcik bardzo mi sie podoba. W 100% zgadzam się z damoonem. Jakbym posiadał tyle kasy (penie z 1k) to mysle, że w 1 miesiąc udałoby mi się zrobić cos takiego. Jeszcze znalazłem, że twój robot, gdy zasięg będze nikły, to da opcje tylko cofania. Jednak nie przewidziałes jednego: gdy jedziesz do tyłu lub przypadku gdy np. gdy robot ugrząźnie i będziesz musiał po prostu podjechać kawałek do przodu, bo do tyłu się nie da ze wzgedów technicznych.

[ Dodano: 30 Lip 08 05:54 ]

poprawka: prawie 1,5k

Link do komentarza
Share on other sites

Witam!

Poprawke niech kolega weźmie na to że programista nie jest na tyle nie przewidywalny że nie przewidzial i tej funkcji, poprostu gdy zasięg spadnie do pewnego zakresu otrzymuje informacje o tym i obojętnie gdzie model sie znajduje i jak porusza moge nim zawrócić.

A co do czasu wykonania proszę bardzo skompletować odpowiednią sume i spróbować wykonać to w miesiąc nie korzystając z podanych wytycznych tylko stworzyć nowy osobny projekt. Rozumiem ambicje ambicjami ale projektowanie musi trwać bo nie mówimy o samym składaniu które zajelo mi kilka tygodni z tch kilku miesięcy, najpierw trzeba mieć co z czego poskładać a elektronika mechanika i informatyka wymaga czasu...

Pozdrawiam!!

Link do komentarza
Share on other sites

W pracy magisterskiej na końcu 20 strony i początku 21, można przeczytać:

W ten sposób pozostawiając elektronikę sterującą i blokując potencjometr w pozycji neutralnej uzyskano dwa silniki z przekładniami, sterowane długością impulsu w obydwu kierunkach i z płynna regulacją prędkości.

W jakim stopniu jest regulowana prędkość?

Właśnie przerobiłem dwa serwa taką samą metodą, ale nie mogę uzyskać widocznej kontroli nad szybkością obrotów.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam!!

Odpowiadając na post kolegi, być moze to jest taki typ serwa, to mi pierwsze przyszło do głowy, a jeśli to nie to to o ile gdy podajesz w pozycji neutralnej impuls o długości 1,5ms i serwo stoi to przy podawaniu większych powinno płynnie zwiększać obroty tak do 2,2ms a przy mniejszych powinno obracac sie coraz szybciej w drugą strone aż do 0,7ms. Tak przynajmniej jest u mnie, sprawdź to u siebie i ew. na innym modelu serwa. Napisz jakie serwo przerobiłeś, przeróbka taka generalnie jest bardzo dobrą altenatywą gdyż serwem można sterować długością impulsu zbędny jest mostek H.

Pozdrawiam!!

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Na razie nie mam możliwości sprawdzenia, powiem jak to wygląda wieczorem.

Serwo to TowerPro MG995r ( cyfrowe)

Dane techniczne

Wymiary : 43 x 41 x 20 mm

Masa : 58,2 g (razem z orczykiem i przewodem)

Zasilanie : 4,8 - 7,2 V

Przekładnia : metalowa

Prędkość (4,8V) : 0,20 s

Moment siły (4,8V) : 10 kg*cm

Prędkość (6,0V) : 0,16 s

Moment siły (6,0V) : 12 kg*cm

Link do komentarza
Share on other sites

Aaaa jak serwo jest cyfrowe to nie dziwne 😉

[ Dodano: 10 Sie 08 11:44 ]

Witam!!

Chciałem pokazać jeszcze kilka zdjęć, miałem to zrobić już dawno ale jakoś mi umkneło, mianowicie mówiłem że przygotowuje dla manipulatora specjalne miejsce ekspozycji. Biały atłas, szkło i oświetlenie katodami, miejsce akurat na taki sprzęt 🙂

Pozdrawiam!!

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Gratuluję Panie inżynierze:))) Świetny projekt, wiele mi uzmysłowił. Przede wszystkim, jak przygotować płytki i prawie pewne, że będę miał problemy z transmisją bez względu na to, jaki wybiorę protokół.

Uśmiech na mojej twarzy wywołała konstrukcja ramienia robota(podobna, jak nie taka sama, do konstrukcji Lynxmotion) i ten sznureczek przyczepiony do górnego przegubu, aby ramię robota ślicznie parkowało:)

Twoja praca to na magisterkę🙂))) Pozdrawiam i dzięki za inspirację🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Przecież JStan napisał, że użył Autodesk Inventor 9 do projektowania płytek drukowanych

Inventor służy do projektowania konstrukcji mechanicznych, projektowanie w nim płytek (a raczej próby takich działań) delikatnie mówiąc mijają się z celem 🙂 Jeśli chodzi o trójwymiarowe modele płytek, to jest to plugin związany z programem POV-Ray, który współpracuje z eagle.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.