Skocz do zawartości

[Zawody] Festiwal robotyki i zawody CybAiRBot 2012 (Poznań)


Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

oo moja fotorelacja 😅 pomieszało te zdjęcia strasznie, ale mam nadzieję, że się podobają mimo, że jakość pozostawia wiele do życzenia 😉

Zawody na duży walki sumo i minisumo widowiskowe, jedna za 2gą przez co wiele osób je oglądało, z linefollowerami często było tak, że widzowie stali przy trasie (eliminacyjnych głownie) i był brak chętnych zawodników do przejazdu, bo puścili raz czy dwa robota i szli coś zmieniać przez co ludzie odchodzili od trasy 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli chodzi o freestyle:

1. Cuprum

2-3: chyba oba roboty będące chyba zrobione z Lego. Jeden nazywał się Grrrr, drugi nie pamiętam.

Jeśli chodzi o same zawody: dobrze zorganizowane, reklama w środkach komunikacji miejsckiej, więc ludzie wiedzieli, same zawody całkiem sympatyczne. Niestety przez to, że przez ostatnie 2 lata było kijowo, ciągnie się za nimi zła renoma i było niewielu ludzi. A szkoda, bo organizatorzy się spisali. Również warto pochwalić system nagród: zwycięzcy po kolei sobie wybierali nagrodę, przez co nei było problemu z tym, ze komus się nei podoba. Aczkolwiek połowa to były KwikStiki Freescale'a, co ograniczało wybór (ale za CortexM4 z LCD i fajnymi gniazdami wybaczam 😉 ).

Sam mam niewiele fotek:

Oprócz tego po finałach pogadaliśmy z finalisami sumo (nie licząc Cedrona) oraz konstruktorem Morfena - wszyscy uważali, że wprowadzenie metalowych ringów i magnesów to bardzo zły pomysł, szczególnie, że już jest z 5x mniej konstrukcji Sumo niż 5 lat temu, a magnesy powodują, że konstrukcja o wiele mniej się liczy.

Link do komentarza
Share on other sites

Minisumo:

1. Mighty Servat

2. Slayer

3. Rudy103 / Slim junior (?)

III miejsce Slim Junior

Zawody były ciekawe, ale komunikacja pomiędzy organizatorami (opiekunami sal, tras i sędziami) z tego co zauważyłem była kiepska. Nie byli w stanie odpowiedzieć na wiele pytań za to nadrabiali gościnnością i atmosferą 😃

Nie mam zastrzeżeń do sędziów mierzących czas przejazdów LF - mierząc czasy przejazdów IzyboTa byli bardzo dokładni 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Ojjj się działo! GROM pierwszy raz gościł w Poznaniu na zawodach i za rok mam nadzieję znów się spotkamy w tak zacnym lub nawet większym gronie. Jak zawsze największe podziękowania dla organizatorów dzięki waszej ciężkiej pracy miałem okazję spędzić świetną sobotą pełną emocji na eleganckiej PP.

Największe + jak dla mnie:

+Sprawny i szybki przebieg całych zawodów,
+Kozacki katering (cieplutki zupka z pyszną bułeczką była ulgą dla mojego żołądka pełnego E-drinków)

+Piękne koszulki,
+Oryginalne statuetki (na ROBOXY dumnie zdobiła nasz stolik),
+Możliwość wyboru nagrody (tylko nie powinno odbywać się to podczas rozdawania statuetek bo zbyt długo to trwało i zaskoczeni zawodnicy nie chcąc przeciągać w czasie swoich decyzji musieli dokonywać wyboru w kilku sekundach),
+Frekwencja dopisała jak na realia ogólnopolskich zawodów (było wiele robotów z ścisłej czołówki przez co rywalizacja była zacięta),
+Dobry konferansjer oraz PRO sędzia główny.

Jeszcze raz wielkie ukłony dla całego zespołu CybAiRBot.

Marooned, ja również pozdrawiam. Mam nadzieję, że jednak załapiesz wkrętkę na rywalizację w którejś z konkurencji i za rok nie tylko pogadamy ale i powalczymy.

Carpe Diem jeśli się nie mylę to robot FOBOS. Wykrakaliśmy, że te pololki zbyt długo nie polatają w tym robocie.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak tak, to był mój robot FOBOS i te pololki nie polatały długo... 🙁

Ja też oceniam zawody na wielki plus! Miła atmosfera, pomocni zawodnicy no i konkurenci czekali na mnie jak miałem problemy techniczne 😋

No nic, pozostaje wyciągnąć wnioski, zmniejszyć napięcie na pololu , dopracować robota i spotkać się za rok ! 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Fajnie że się nes pojawił na zawodach znowu, szkoda tylko że milczy na forum 🙁 To tak ogólnie pogratuluje wszystkim, którzy ugrali to co chcieli 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zawody uważam za bardzo udane. Plusy:

- świetna trasa do lf

- fajnie ukryta strefa serwisowa, chociaż troszkę daleko

- nagrody z tego co widziałem też były niezłe

Czy tylko mi się wydaje, czy kiedyś cuprum miał 4 nogi? 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Czy tylko mi się wydaje, czy kiedyś cuprum miał 4 nogi?

Cuprum zawsze ma 4 nogi 😃 kółka, serwa i laminat miedziany 😃 oraz przypomina trochę kraba 😃

Fajnie że się nes pojawił na zawodach znowu, szkoda tylko że milczy na forum

To się nazywa życie i brak czasu.

Link do komentarza
Share on other sites

Żeby nie było, że się nie odzywam to też napiszę kilka słów o zawodach 🙂

PLUSY:

Atmosfera bardzo pozytywna.

Pomocni organizatorzy.

Bufet.

Długa trasa do LF.

Eliminacje - największy plus zawodów. Powinny być na wszystkich zawodach. Na początku odpadły roboty, które nie działają i dzięki temu poszły sprawnie i szybko.

MINUSY:

Brak przerwy na posiłek (miałem ze sobą 5 robotów i byłem trochę zalatany). Godzinna przerwa by się przydała, chociaż pewnie impreza by na tym straciła bo widzą nie chciało by się czekać.

Identyfikatory powinny być dwustronne.

Wybieranie nagród na koniec, wg mnie było to lekko żenujące.

Strefa serwisowa za daleko od ringów.

Brak nazwisk na dyplomach. Jeżeli ktoś przyjeżdża sam to nie musi wg. mnie mieć drużyny. A jak przyjeżdża kilkuosobowa drużyna to też byłoby fajnie jakby każdy z drużyny dostał dyplom.

Brak konkurencji w nanosumo 😋

Nie było mnie od roku na żadnych zawodach, ale w Poznaniu zrobiłem "rozpoznanie" 🙂 i na listopad/grudzień przygotuję coś nowego.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

To może ja też coś dorzucę 🙂

Zawody były bardzo udane, nasz robot spisywał się bardzo dobrze, nie było żadnych awarii 🙂

Największe plusy to:

sprawny przebieg zawodów,
profesjonalne i życzliwe podejście organizatorów,
czysta trasa do LF (mimo że trasa była długa, koła brudziły się mniej niż na innych zawodach)

posiłek dla każdego

oryginalne statuetki

sędziowie mierzący czas byli bardzo dokładni (gdy bramki działały mieli tylko kilka setnych rozrzutu)

możliwość wyboru nagród (nikt nie będzie narzekał, że nagroda za 3 była lepsza niż za 1 itd.), choć wybór nagród mógł się odbyć po ceremoni, gdyż wybieranie przed publicznością na szybko było nieco dziwne

Mały minus:

-zamieszanie przy rozdaniu nagród (zła kolejność robotów), ale szybko wyjasnione przez organizatorów

Małe sprostowanie odnośnie wyników LF:

1. Impact

2. Thunderstorm

3. Shock

Pozdrawiam i mam nadzieję, że w przyszłym roku zawody będą równie wspaniałe, a nawet lepsze.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.