Skocz do zawartości

Mobilny robot wielozadaniowy eF11


aixI

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Nie sądziłem, że moja płytka kiedykolwiek się przyda ale bardzo mi miło 🙂 i cieszę się, że mogłem pomóc. Robocik b.fajnie się prezentuję, widać, że włożyłeś w tą konstrukcję coś więcej niż sam czas. Pozostaje tylko czekać na nowe coraz to bardziej skomplikowane konstrukcje . Tak na marginesie fajnie by było gdybyś zamknął go ładnie w jakiejś ciekawej obudowie 🙂. Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Fajna konstrukcja!

Mogłeś użyć w czujnikach odbiorników na inną częstotliwość niż ta, z której korzysta ten odpowiedzialny za komunikację IR. Jeśli kiedyś będziesz chciał wykorzystać czujniki i jednocześnie wysłać komendę z pilota to Ci się to nie uda, bo zakłócisz pracę dalmierzy.

No i to PCB z L298 ,,lewitujące" na kablach. Mogłeś je chociaż przykleić...

Powodzenia przy kolejnej konstrukcji!

Link do komentarza
Share on other sites

Cieszę się że mogłem pomóc przy czujnikach, robocik działa naprawdę fajnie, mam nadzieję że następna konstrukcja weźmie już udział w zawodach 😉

Ps: Czy dobrze widzę że pod czujnikami siedzi depron ? Też zajmujesz się modelarstwem w wolnym czasie ? 😋

Link do komentarza
Share on other sites

No cóż, piać z zachwytów nie będę, ale gdybyś użył innego mostka to byłoby znacznie lepiej. Teraz masz taki kikut, który wystaje poza obrys robota i wygląda to tragicznie. Nie powiem zrobiłeś bardzo fajne podwozie, włożyłeś w to pewnie sporo pracy, ale wykończenie elektroniką już gorzej. Dopóki nie poprawisz/ zmienisz płytki z mostkiem to moja ocena jest na 3.

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki , dzięki i jeszcze raz dzięki 🙂

Sen może kiedyś pomyśle nad obudową - niewykluczone 😉

Granat prawdopodobnie będę to tego musiał zmienić płytkę z mostkiem. Kolejne moduły? Hmm. Mam miejsce na płytce tylko do płytki z czujnikami + 4 piny uC są zajęte dla diod, które oświetlają drogę.

fobos319 za taką cenę mogą być - jakoś ujdzie. Robot jedzie dosyć szybko na naładowanym do full aku., a jak się stopniowo rozładowywuje to szybkość spada. Jak chodzi o jakość jak dla mnie są ok.

~arek~ 🙂 życzę powodzenia.

Lux

Mogłeś użyć w czujnikach odbiorników na inną częstotliwość niż ta, z której korzysta ten odpowiedzialny za komunikację IR. Jeśli kiedyś będziesz chciał wykorzystać czujniki i jednocześnie wysłać komendę z pilota to Ci się to nie uda, bo zakłócisz pracę dalmierzy.

Na razie o takim czymś nie myślałem.

klonyyy pewnie tak 🙂 Tak, to depron.

Też zajmujesz się modelarstwem w wolnym czasie ?

Tak 😃

Sabre

No cóż, piać z zachwytów nie będę, ale gdybyś użył innego mostka to byłoby znacznie lepiej. Teraz masz taki kikut, który wystaje poza obrys robota i wygląda to tragicznie.

Dzięki za te uwagi. Użyłem tego mostka, ponieważ miałem go na stanie, miałem kupić moduł TB6612.

Postaram się poprawić 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Pomysł ciekawy, ale szczerze mówiąc to co widzę na filmie niezbyt pokrywa się z tym, co było na projekcie w SketchUpie - te kable i lewitujące płytki nie są zbytnio estetyczne. TB6612 zdecydowanie bardziej się nada. Dodatkowo pomyśl nad dwustronnym laminatem - nie wiele więcej roboty, a niesamowita optymalizacja projektu. W miarę możliwości płyta główna powinna być jednoczęściowa...

Wielki plus za pomysł, wystarczy parę poprawek (tak jak wspomniane wcześniej częstotliwości odbiorników, mostki...)

Link do komentarza
Share on other sites

szczerze mówiąc to co widzę na filmie niezbyt pokrywa się z tym, co było na projekcie w SketchUpie

Oj tam, w SketchUp'ie "zamknąłem" go w takiej obudowie, by zobaczyć jakby to wszystko wyglądało. Poza tym obecnie płyta główna robota jest na słupkach dystansowych bodajże 2,5cm, a chciałem mieć w projekcie 1,2cm. Tak więc w takiej obudowie jak w SketchUp'ie nie będzie - będzie trochę wyższa - o ile w ogóle będzie, później nad tym pomyśle.

te kable i lewitujące płytki nie są zbytnio estetyczne. TB6612 zdecydowanie bardziej się nada.

Tak, te kable... TB6612 na pewno zastosuje w jakimś innym ważnym projekcie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.