KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

1 miejsce w konkursie Gdyński Biznesplan dla…

1 miejsce w konkursie Gdyński Biznesplan dla…

Na rozwój Forbota poświęcam ogromną ilość czasu. Czasami moja praca nie jest widoczna dla czytelników. Jednak zawsze staram się, aby blog ten dawał odwiedzającym jak najwięcej.

Tym razem na wyniki mojej pracy musiałem czekać 6 miesięcy, jednak było warto!

Moim głównym celem jest dostarczanie wartościowych materiałów związanych z elektroniką, robotyką oraz programowaniem. Doszedłem jednak do momentu, gdy było ciężko osiągnąć więcej zajmując się serwisem wyłącznie hobbystycznie. Tym bardziej, że poświęcam mu tyle czasu, że spokojnie mógłbym uznać to za pracę na 2 etaty...

Spora część czytelników zapewne kojarzy, że regularnie startuje w konkursach robotów. Tym razem postanowiłem zmienić "branżę". W styczniu zgłosiłem moje plany rozwoju Forbota do konkursu Gdyński Biznesplan.

Oprócz tradycyjnej konkursowej formy inicjatywa ta ma również charakter edukacyjny. Dzięki temu wziąłem udział w wielu godzinach szkoleń związanych z tym, co potrzebne do realizacji własnego pomysłu na firmę. Kolejnym etapem było opisanie swojej idei w formie biznesplanu, który oceniany był przez specjalistów.

W dniu wczorajszym odbyła się gala finałowa konkursu Gdyński Biznesplan, na której ogłoszono wyniki. Z radością dziele się z Wami informacją, że Forbot okazał się najlepszy i zajął 1 miejsce!

Biznesplan

Tuż po rozdaniu nagród!

W puli nagród oprócz wsparcia finansowego znalazły się m.in. szkolenia ze skutecznej prezentacji, studia podyplomowe z zakresu zarządzania projektami oraz możliwość pracy w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym.

Co dalej?

Opisany pomysł zakładał rozbudowę serwisu oraz skupienie się na publikacji zdecydowanie większej ilości darmowych kursów, takich jak te o Arduino oraz podstawach elektroniki.

Teraz czeka mnie wiele pracy, aby wykorzystać zdobyte doświadczenie oraz nagrody do jeszcze bardziej profesjonalnego rozbudowania serwisu. Wierzę, że włożone wysiłki przyniosą oczekiwane rezultaty, a każdy z Was zyska dostęp do ogromnej ilości materiałów edukacyjnych na najwyższym poziomie!

forbot, konkurs, kursy

Trwa ładowanie komentarzy...