KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

4 sposoby śledzenia nowych artykułów na Forbocie

4 sposoby śledzenia nowych artykułów na Forbocie

Na Forbocie pojawia się coraz więcej artykułów dotyczących elektroniki, programowania, robotyki oraz nowinek technologicznych. W tym wpisie zebrane zostały wszystkie metody, dzięki którym można śledzić nasze publikacje.

Dostępne są nowe powiadomienia typu push, kanał RSS, strona na Facebooku oraz popularne powiadomienia mailowe.

Sposób 1 - powiadomienia na maila

Pierwszy sposób, to powiadomienia wysyłane na maila. Wiadomości wysyłane są maksymalnie 2 razy w tygodniu i zawierają listę ostatnich publikacji. W stopce każdego maila można znaleźć link do rezygnacji z subskrypcji oraz zmiany częstotliwości wysyłki.

W tej chwili można wybrać otrzymywanie:

  • wszystkich informacji (1-2 razy w tygodniu),
  • tylko najpopularniejszych wiadomości (raz w miesiącu),
  • tylko ekstremalnie ważnych informacji np. o starcie nowych kursów
    (wysyłka maksymalnie kilka razy w roku).

Zapisać się można podczas rejestracji na forum, z formularzy umieszczonych na blogu lub tutaj:

Sposób 2 - Powiadomienia typu push

Powiadomienia typu push, to najnowsza forma otrzymywania powiadomień. W chwili obecnej rozwiązanie wspierane jest przez przeglądarki Chrome oraz Firefox. Czym są powiadomienia push? Są to małe ramki, które pojawiają się (na kilka sekund) w okienku przeglądarki, gdy publikowany jest nowy wpis na blogu (nie trzeba być wtedy nawet na Forbocie). Wiele osób może cenić to rozwiązanie za brak rejestracji, podawania nazw użytkownika i maili. Wystarczy klik!

Przykład powiadomienia push.

Przykład powiadomienia push.

Aby otrzymywać takie powiadomienia należy kliknąć odpowiedni przycisk podczas pierwszego wejścia na stronę lub skorzystać z dzwoneczka widocznego w prawym dolnym rogu bloga:

Sposób 3 - Facebook

Kolejnym sposobem, aby nie przegapić żadnego artykułu, jest śledzenie Forbota na Facebooku. Publikujemy tam wpisy o nowych artykułach, newsach, promocjach oraz krótkich informacjach, które nie nadają się do publikacji na blogu: https://www.facebook.com/ForbotPL

Sposób 4 - Kanał RSS 2.0

Czwartym sposobem subskrypcji jest kanał RSS, w którym pojawiają się ostatnie wisy z bloga. Jeśli będzie takie zainteresowanie, to kanał zostanie rozbudowany o informacje dotyczące np. nowych robotów opisywanych na forum. Adres: https://forbot.pl/blog/kanal-rss

PS Osobiście polecam nieoficjalny, piąty sposób - regularne zaglądanie na Forbota, czytanie artykułów, wiadomości i udzielanie się na naszym forum ;)

forbot, kanał, mail, rss

Trwa ładowanie komentarzy...