KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #22

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #22

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już ostatnie DIY?

Pora na listę kolejnych projektów. W zestawieniu dużo ciekawostek dla fanów robotyki, gadżetów dla domu oraz gier.

Poniższa lista zawiera 10 projektów, które zostały skonstruowane i opisane przez osoby udzielające się ostatnio na naszym forum (kolejność losowa, pisownia oryginalna). Zachęcamy wszystkich autorów, aby chwalili się swoimi konstrukcjami na forum w dziale Projekty - DIY!

Robot Lem

Robot Lem

Witam chce wam przedstawić mojego pierwszego robota o nazwie LEM. Od dłuższego czasu w moim domu leżały nieużywane moduły zdalnego sterowania do bram wjazdowych. Stwierdziłem, że jest to marnowanie ich potencjału, w mojej szkole miał odbyć się cykliczny konkurs mam talent gdzie uczniowie z całej szkoły... Czytaj dalej »


Blink zupełnie inaczej

Blink zupełnie inaczej

Mianowicie zacząłem się zastanawiać, czy nie dałbym rady przeportować Blinka na starego, dobrego Pegasusa. Przecież złącze kartridza tej konsoli ma wyprowadzoną kompletną magistralę systemową. Wystarczy tylko podpiąć do niej pamięć EPROM, port wyjściowy na układzie 74LS573... Czytaj dalej »


Termometr z gadżetami

Termometr z gadżetami

Pięć lata temu miałem termometr avt. Zepsuł się po roku więc kupiłem kolejny, kolejny też się zepsuł. Pół roku temu postanowiłem zrobić termometr na arduino. Termometr cały czas udoskonalam. Obecnie posiada cztery czujniki : jeden czujnik DS18B20, Czujnik wilgotności i temperatury... Czytaj dalej »


Slidejunk, czyli poduszkowiec bez poduszki

Slidejunk, czyli poduszkowiec bez poduszki

Witam, z okazji sytuacji w Polsce i na Świecie związanej z koro... sami wiecie z czym, postanowiłem w końcu zrobić coś zamiast robić nic.  Może nie jest to jakiś bardzo ambitny projekt ale jednak nauczyłem się paru nowych rzeczy... Czytaj dalej »


RetroGeiger

RetroGeiger

Przed ponad rokiem opisywałem jeden ze swoich projektów, którego celem było stworzenie czegoś przypominającego Arduino za pomocą układów scalonych retro. Powstały wtedy dwie płytki - jedna główna, zawierająca większość logiki, druga będąca czymś... Czytaj dalej »


Serwer WWW Apache w praktyce

Serwer WWW Apache w praktyce

PHP nie jest jedynym językiem, w którym możemy tworzyć skrypty. Już przed jego powstaniem opracowano znormalizowany interfejs CGI (czyli Common Gateway Interface), który umożliwiał pisanie programów wykonywanych przez serwer... Czytaj dalej »


Akumulatorowy zegar LED

Akumulatorowy zegar LED

Postanowiłem zbudować zegar. O, kolejny projekt zegara, jakich w necie jest setki lub tysiące? No tak właśnie pomyślałem, przecież wśród tysięcy projektów zegara na pewno znajdę odpowiedni dla siebie ale niestety, po kilku dniach szukania dałem sobie spokój, nie ma takiego jak ja chcę... Czytaj dalej »


Grająca Szachownica

Grająca Szachownica

Elektroniką zajmuję się od dwóch miesięcy, kiedy to po raz pierwszy zaświeciłem diodą z kursu. Jak tylko je połknąłem pojawił mi się w głowie pomysł na pierwszy projekt którym chciałbym się  Wami podzielić. Projekt został oparty o Arduino Pro Mini i jest to Szachownica która... Czytaj dalej »


Silnik krokowy sterowany z układu FPGA

Silnik krokowy sterowany z układu FPGA

Układy FPGA wydają się trochę bardziej tajemnicze niż mikrokontrolery. Można jednak dość szybko rozpocząć z nimi przygodę za pomocą narzędzi graficznych. W tutorialu przyjrzymy się układowi z rodziny Max10 znanej firmy Intel. Wykorzystamy go do sterowania... Czytaj dalej »


Płytki do eksperymentów z procesorem MC6802

Płytki do eksperymentów z procesorem MC6802

Jakiś czas temu pisałem o moich eksperymentach z procesorami retro: wyprodukowanym w Polsce MCY7880 oraz kultowym 6502. Ostatnio wpadło mi do rąk kilka sztuk innego starego, ośmiobitowego mikroprocesora - MC6802. Jest to nieco udoskonalona wersja układu 6800 Motoroli... Czytaj dalej »


Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

forbot, forbotdiy, gry, robotyka

Trwa ładowanie komentarzy...