KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

PYXA – nowa konsola do gier retro dla fanów Arduino

PYXA – nowa konsola do gier retro dla fanów Arduino

Nauka przez zabawę to najbardziej skuteczne narzędzie współczesnej edukacji. Jak zachęcić do programowania i elektroniki młodzież, która jest zainteresowana grami? Bardzo prosto! Wystarczy pomóc im w budowie własnej konsoli do gier.

PYXA to miniaturowa konsola, która zainteresuje każdego miłośnika mobilnej rozrywki.

Choć wszelkie GameBoy'e i bazarowe "tetrisy" już dawno temu całkowicie zniknęły z półek sklepowych, to wszystko wskazuje na to, że moda na tego typu urządzenia powróciła - choć nie w formie, do której starsi gracze są przyzwyczajeni.

Okazuje się, że większą frajdę od grania daje budowanie i tworzenie nowych rzeczy, nic więc dziwnego, że samodzielnie zbudowane konsole do gier cieszą się teraz taką popularnością.

PYXA to miniaturowa konsola do gier

PYXA to miniaturowa konsola do gier

Konsolę PYXA wyposażono w wyświetlacz o rozdzielczości 128x160 pikseli, zdolny do wyświetlania kolorów z palety 18-bitowej. Sercem płytki jest popularna ATmega 328P, znana m.in. z licznych wcieleń podstawowej wersji Arduino. Oprócz tego, na wyposażeniu PYXA znajduje się złącze kart Micro SD oraz akumulator litowo-polimerowy o pojemności 600 mAh, który pozwoli nawet na 4 godziny grania.

Konsola będzie sprzedawana w zestawie do samodzielnego montażu. Dla jednych dobrą, a dla drugich złą informacją jest fakt, że do składania nie potrzeba lutownicy - wystarczą podstawowe narzędzia w postaci śrubokręta, klucza imbusowego i komputera.

Premiera konsoli do gier zgodnej z Arduino
Premiera konsoli do gier zgodnej z Arduino

Coraz częściej producenci elektroniki starają się przygotowywać zestawy uruchomieniowe w taki sposób, aby mogły być używane jako przenośne... Czytaj dalej »

Autorzy konsoli przygotowali cały "ekosystem" dla miłośników gier. Oprócz gotowców, które wystarczy pobrać i wgrać na urządzenie, znajdziecie także opisy tworzenia własnych gier całkowicie od zera, duży nacisk jest także kładziony na możliwość wymiany z innymi użytkownikami - nic nie stoi na przeszkodzie, by wymieniać się samodzielnie zaprogramowanymi grami z przyjaciółmi i rodziną.

Kampania na Kickstarterze potrwa jeszcze około miesiąca, a już zebrano więcej funduszy niż potrzeba. Aktualnie za konsolę trzeba zapłacić około 240 zł. Jeśli taki temat jest dla Was interesujący, to od siebie polecam Wam również wątek na naszym forum - kolega deshipu stworzył podobny projekt konsoli i szczegółowo opisał cały proces wraz ze swoimi doświadczeniami i przemyśleniami

Kurs Raspberry Pi, projekty - konsola do gier retro
Kurs Raspberry Pi, projekty - konsola do gier retro

Pora na prosty, ale bardzo ciekawy projekt, który zamieni Raspberry Pi w konsolę do gier. Ten temat powinien zainteresować wszystkich…... Czytaj dalej »

Źródło: [1]

gra, kickstarter, konsola, projekt

Trwa ładowanie komentarzy...