KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #20

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #20

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już ostatnie DIY?

Pora na listę kolejnych projektów. W zestawieniu dużo ciekawostek dla fanów robotyki, domowej automatyki oraz innych gadżetów DIY.

Poniższa lista zawiera 10 projektów, które zostały skonstruowane i opisane przez osoby udzielające się na naszym forum (kolejność losowa, pisownia oryginalna). Zachęcamy wszystkich autorów, aby chwalili się swoimi konstrukcjami, bo aktualnie trwa akcja rabatowa, w której za opis DIY rozdajemy rabaty do sklepu Botland, szczegóły: opisz swój projekt i odbierz 50 zł rabatu do sklepu Botland.

StealthMamut - niewidzialny robot MiniSumo

StealthMamut - niewidzialny robot MiniSumo

U początku całej koncepcji znalazł się pomysł, żeby zbudować robota, który będzie słabo wykrywalny przez czujniki przeciwnika, czyli technologia znana jako Stealth   Pierwsze testy polegały na sprawdzeniu sposobu reakcji czujników Sharp (najpopularniejsze) gdy skierujemy je pod kątem... Czytaj dalej »


InfraWave 1 - czyli mój opto-theremin

InfraWave 1 - czyli mój opto-theremin

Jakoś tak przed dwoma miesiącami mój kochany synuś przy okazji wizyty w domu stwierdził, że jest mu niesłychanie potrzebny theremin i to szybko. Jako że oryginalne instrumenty są conieco przydrogie postanowiłem po konsultacji zrobić odpowiednik instrumentu samodzielnie... Czytaj dalej »


Automatyczna stacja meteorologiczna z Raspberry Pi

Automatyczna stacja meteorologiczna z Raspberry Pi

Stacja meteorologiczna służy do przeprowadza dokładnych pomiarów pogody oraz sprawdzania jakości powietrza. Urządzenie pobiera dane z czujników, następnie zapisuje je do bazy danych po czym zostają wyświetlone na stronie internetowej. Całe urządzenie zostało zamknięte w obudowie wydrukowanej w drukarce 3D... Czytaj dalej »


Sterownik Akwariowy Bella

Sterownik Akwariowy Bella

Od kiedy tylko ludzie zaczęli interesować się akwarystyką od tego momentu postanowili na każdym kroku ułatwiać sobie pracę. Powstawały coraz to nowsze urządzenia – napowietrzacze, filtry, oświetlenia i tym podobne. Także w tej dziedzinie pojawiły się urządzenia w pełni zautomatyzowane (sterowane za pomocą różnego rodzaju przełączników oraz czujników)... Czytaj dalej »


Robot do nalewania wódki

Robot do nalewania wódki

Cześć, pewnego razu na spotkaniu ze znajomymi okazało się, że na hasło Polej! nikt nie zareagował. Wtedy zrodził się pomysł, aby zaradzić takim przykrym sytuacjom w przyszłości postanowiłem stworzyć robota do nalewania alkoholi... Czytaj dalej »


Mały zegarek VFD na ESP

Mały zegarek VFD na ESP

Mam do pokazania projekt małego, prostego zegarka lampowego. Chcę pokazać, że mimo obecnego stanu rzeczy, można robić ciekawe rzeczy z tego co się ma w domu. Dlatego większość elementów tutaj jest z recyklingu. Przechodząc do rzeczy: tak wygląda działanie zegarka... Czytaj dalej »


Researcher - robot badawczy

Researcher - robot badawczy

Researcher jest robotem badawczym przeznaczonym do badania składu gleby oraz powietrza. Robot jest wyposażony w łamane ramię z łyżką przeznaczoną do pobierania próbek gleby oraz umieszczania próbek w specjalnych pojemniczkach wyposażonych w czujniki składu gleby... Czytaj dalej »


Uniwersalny nadajnik RC

Uniwersalny nadajnik RC

Kolejny projekt, tym razem trochę starszy, bo z lutego bieżącego roku. Od dłuższego czasu planowałem zrobić jakieś jeździdełko, lub coś latającego. Dlatego trzeba było zrobić kontroler, najlepiej jeden, do wszystkich urządzeń tego typu. Założenia były proste: wykorzystać istniejący kontroler, dodać radio, jakieś dodatki, i zbudować odbiornik... Czytaj dalej »


Robot klasy delta – Astra

Robot klasy delta – Astra

Po udanym projekcie robota Copernicus - w szeregowym łańcuchu kinematycznym 4DOF przyszedł czas na robota klasy delta, nazwanego Astra, ponieważ ramiona układają się właśnie w gwiazdę. Prototyp prezentowałem na targach Hobby 2019 na Międzynarodowych Targach Poznańskich... Czytaj dalej »


LaserFly - czyli kolejny raz zabawiamy koty

LaserFly - czyli kolejny raz zabawiamy koty

Taki byłem zadowolony, że prezent dla synka skończę przez święta i będę mógł zająć się swoimi robocikami. A tu guzik: okazało się, że siostra weszła w posiadanie kota (czy odwrotnie, z kotami to różnie bywa) i jakiś prezent trzeba zrobić. Wyszło mi na to, że najszybciej będzie zrobić... Czytaj dalej »


Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

arduino, diy, elektronika, forbotdiy, projekty

Trwa ładowanie komentarzy...