KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

CODE{sun}DAY, 17.06.2018 – Gdańsk

CODE{sun}DAY, 17.06.2018 – Gdańsk

W Polsce brakuje 50 000 programistów. Widząc takie zapotrzebowanie w społeczeństwie wzrasta zainteresowanie programowaniem.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Fundacja CODE:ME przygotowała cykliczne, całodniowe, niedzielne warsztaty CODE{sun}DAY.

W niedzielę (17 czerwca) odbędzie się kolejna edycja CODE{sun}DAY – jednodniowych warsztatów dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z programowaniem.

Programowania, tak jak każdego języka i wielu umiejętności nie da nauczyć się jednego dnia, jednak to nie jest celem warsztatów. Główną ideą jest promowanie nauki programowania oraz testowania i pomoc w zrobieniu pierwszego kroku.

Podczas tego dnia uczestnicy będą mieć do wyboru 3 rodzaje warsztatów:

  • podstawy programowania w Javie,
  • podstawy programowania w JavaScript,
  • spotkanie z testowaniem aplikacji z prawdziwego zdarzenia.

Podczas warsztatów każdy z uczestników ma możliwość skonfrontowania swoich wyobrażeń o programowaniu czy też testowaniu, z rzeczywistością. Z racji tego, że popularność programowania wzrasta, często kreowany jest błędny obraz tego, czym zajmuje się programista oraz jak wygląda codzienna praca programisty. Zajęcia są małą namiastką tego, jak wygląda praca w branży IT.

Warsztaty pozwalają odpowiedzieć sobie na pytania, „czy ja chcę to robić?”. Zatem jeśli uczestnik po ukończeniu warsztatów wraca do domu, jest zaciekawiony, otwiera edytor kodu i próbuje napisać własny kod samemu, to znak, że wybór programowania jako swojej nowej ścieżki to dobry pomysł. 

  • Koszt: 25 zł
  • Kiedy: niedziela, 17.06.2018, od 9:00
  • Gdzie: Hackerspace Trójmiasto, ul. Wojska Polskiego 41, Gdańsk

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znaleźć można na stronie wydarzenia.

code sunday, programowanie, warsztaty

Trwa ładowanie komentarzy...