KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Drobne oszustwo podczas walki gigantycznych robotów?

Drobne oszustwo podczas walki gigantycznych robotów?

Długo wyczekiwana walka wielkich, załogowych robotów (USA vs. Japonia) nareszcie się odbyła.

Niestety nie wszystko potoczyło się tak, jak obiecali organizatorzy. Pojedynek gigantów tak naprawdę miał miejsce wcześniej i trwał kilka dni, z przerwami na naprawy.

Zwycięstwo po trzech rundach odniosła drużyna MegaBots z USA. Szanse nie były równe, bo po jej stronie walczył najpierw jeden mech – Iron Glory, a następnie kolejny – Eagle Prime. Japonia miała tylko jednego reprezentanta o nazwie Kuratas.

Starcie odbyło się w opuszczonej hucie stali i było transmitowane na Twitchu (teoretycznie na żywo). Później okazało się jednak, że cała walka odbyła się wcześniej, a z materiału zebranego w kilka dni wycięto wszystkie sceny naprawy robotów... Było to więc głównie reżyserowane show, chociaż roboty ponoć faktycznie walczyły.

W ruch poszły armatki, szczypce, ważące pół tony pięści, a nawet piła łańcuchowa. Uczestniczące w pojedynku roboty były zbyt delikatne, aby odbyć go bez poważnych uszkodzeń. Wszystkie niezbędne naprawy wycięto z materiału filmowego.

Drużyna MegaBots chce stworzyć ligę walczących mechów. W Chinach powstaje już kolejny potencjalny przeciwnik. Czy wyreżyserowane spektakle sportowe mogą przyciągnąć dużą widownię? Popularność wrestlingu pokazuje, że tak. Być może w przyszłości, po fazie eksperymentów, walki na żywo staną się możliwe.

Źródło: [1] [2]

japonia, mech, roboty, USA

Trwa ładowanie komentarzy...