Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję

Mech z USA gotowy na pojedynek gigantycznych robotów

Wiadomości 09.08.2017 Monika Mordzińska

Filmy science fiction nie są jedynym miejscem, w którym można spotkać ogromne mechy, czyli załogowe roboty humanoidalne.

Kolejnym krokiem ma być pojedynek tych imponujących maszyn. Drużyna MegaBots z USA przedstawiła swojego zawodnika – Eagle Prime.

Walka została zapowiedziana już 2 lata temu, a teraz przeprowadzane są ostatnie testy. Eagle Prime, robot klasy MK3, pokonał tor przeszkód i zaprezentował wszystkie swoje możliwości.

Ten 12-tonowy i prawie 5-metrowy gigant otwiera drzwi, przejeżdża przez zapory i z powodzeniem atakuje drugą maszynę. W porównaniu z wersją przedstawioną z maju pojawiła się nowa armatka pneumatyczna służąca do strzelania kulkami paintballowymi.

Moc Eagle Prime to 430 KM. Nogi humanoida stoją na gąsienicach, które ułatwiają mu manewrowanie na zakrętach.

Przeciwnikiem amerykańskiego robota będzie Kuratas. Ten prawie 4-metrowy mech to dzieło japońskiej firmy Suidobashi Heavy Industries. Pojedynek był zaplanowany już na ten miesiąc, ale został przełożony na wrzesień z powodu problemów logistycznych.

Wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności, ale będzie je można obejrzeć na YouTube oraz Facebooku. Której drużynie kibicujecie?

Źródło: [1]

Powiadomienia o nowych, darmowych artykułach!

Komentarze

Belweder

10:12, 13.08.2017

#1

Jak dla mnie wygląda to kiczowato, bez porównania z walkami małych robotów.

Treker
Administrator

9:14, 16.08.2017

#2

Belweder, witam na forum :) Te konstrukcje na pewno były tworzone głównie "pod publikę" i miały wyglądać filmowe. To chyba się udało ;)

Zobacz powyższe komentarze na forum

FORBOT Damian Szymański © 2006 - 2017 Zakaz kopiowania treści oraz grafik bez zgody autora. vPRsLH.