KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Dron z przekaźnikiem RFID skanuje towary w magazynie!

Dron z przekaźnikiem RFID skanuje towary w magazynie!

Sprzedaż i transport nie istnieją bez ogromnej ilości kartonowych pudeł. Z pomocą przychodzą tagi RFID, jednak wtedy każda paczka musi być zeskanowana z bliska, co spowalnia proces.

Wynalazcy z MIT mają lepsze rozwiązanie. Dron z przekaźnikiem RFID skanuje wszystkie towary w magazynie i przesyła dane do czytnika.

Odległość pomiędzy oznaczonymi przedmiotami, a czytnikiem może wynosić nawet 50 m. Prędkość przetwarzania informacji to 100 tagów na sekundę. System rejestruje również położenie każdego pudełka z dokładnością do 1 m, a w przypadku mniejszego oddalenia nawet do 19 cm. Pozwala to na odnalezienie zagubionych produktów.

Zamiast anten, które okazały się zbyt duże i ciężkie, do lokalizacji wykorzystano tor lotu. Tag odpowiada kilkoma sygnałami (jeden po drugim), które do przemieszczającego się drona docierają pod różnymi kątami. Oprogramowanie czytnika zna z kolei położenie quadrocoptera.

Na początku czytnik miał znajdować się bezpośrednio na urządzeniu i latać razem z nim. Niestety jego masa (500 g) nie pozwoliła na to. Przekaźnik waży jedynie 35 g, a dodatkowo zużywa tylko 3% energii akumulatora.

System jest już testowany w praktyce w jednym z magazynów w Massachusetts. Na razie dron jest sterowany przez człowieka, ale w przyszłości ma wykonywać swoją pracę w sposób autonomiczny. Grupy tych urządzeń połączone łańcuchowo mają też przesyłać sygnały między sobą i przekazywać je do wielu czytników.

Źródło: [1]

drony, magazyny, MIT, rfid

Trwa ładowanie komentarzy...