KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Fabryka samochodów sterowana przez Arduino

Fabryka samochodów sterowana przez Arduino

Jaki był Wasz najbardziej zaawansowany projekt z Arduino? Pewien konstruktor postanowił, że zbuduje model linii produkującej samochody!

Podczas działania makiety można zaobserwować pracę dwóch robotów przemysłowych oraz CNC. Wszystko, aby połączyć części karoserii.

Symulowanie procesu przemysłowego nie musi być drogie. Szczególnie, jeśli wszystko traktujemy hobbystycznie, a budowana linia ma być głównie ciekawym wyzwaniem programistycznym. Opisywana konstrukcja powstała z popularnych, niemieckich klocków Fischertechnik. Makieta składa się z robota spawalniczego, manipulatora przenoszącego elementy oraz maszyny CNC.

Roboty przemysłowe sterowane przez Arduino.

Roboty przemysłowe sterowane przez Arduino.

Robot znajdujący się po lewej stronie symuluje spawanie - autorowi trzeba przyznać, że ten efekt wyszedł mu bardzo dobrze! Drugi robot podnosi maskę i przenosi ją do maszyny CNC, a później układa obrobioną element na ramie samochodu.

Robot spawający jest obsługiwany przez oryginalny sterownik od zestawu Fischertechniks. Sterowanie pozostałymi elementami linii produkcyjnej nie byłoby możliwe bez pomocy dodatkowych układów. Najbardziej rozbudowany, 4 osiowy robot sterowany jest przez Arduino MEGA. Całą linią zawiaduje Arduino Micro. Wszystkie trzy kontrolery komunikują się za pomocą interfejsu I2C.

Crazy Circuits – elektronika kompatybilna z LEGO
Crazy Circuits – elektronika kompatybilna z LEGO

Zapewne wielu z Was zaczynało swoją przygodę z majsterkowaniem od niezastąpionych klocków LEGO. Różnorodność kształtów i kolorów... Czytaj dalej »

Więcej informacji o samym sterowniku na Arduino, który współpracuje z Fischertechnik można znaleźć w osobnym materiale wideo. Mieliście kiedyś okazję skorzystać z tych niemieckich klocków, czy jednak jesteście fanami konstrukcji z LEGO?

arduino, przemysł, robot, spawanie

Trwa ładowanie komentarzy...