KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Festiwal Robotyki Robocomp, 22.10.2016 – Kraków

Festiwal Robotyki Robocomp, 22.10.2016 – Kraków

Koło Naukowe Integra działające przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie pragnie zaprosić na VII edycję Festiwalu Robotyki Robocomp.

Głównym elementem festiwalu są zawody robotów cieszące się dużą popularnością. W poprzednich edycjach, w konkursie udział wzięli zawodnicy m.in. z Polski, Litwy, Łotwy oraz Słowacji!

Zawody zostaną rozegrane m.in. w konkurencjach Sumo, Micromouse, Freestyle oraz Linefollower. Organizatorzy pamiętają również o najmłodszych, dla których, przewidziane jest wiele gier i zabaw. Podczas festiwalu odbędą się warsztaty dla dzieci oraz loteria - główną nagrodą będzie tablet!

Poza elementem współzawodnictwa równie istotny jest charakter edukacyjny wydarzenia. Co roku na festiwalu obecne są stoiska i wystawy związane z robotyką, elektroniką oraz informatyką.

Podczas wydarzenia, firmy będące oficjalnymi sponsorami będą miały okazję zaprezentować swoją działalność. Wesprą one także najbardziej utalentowanych uczestników, gdyż nagrodami w konkurencjach są często (oprócz książek oraz elektroniki) liczne kursy, staże czy szkolenia. Od lat na festiwalu pojawiają się znane na całym świecie marki. W tym roku będą to między innymi Nokia, Motorola Solutions oraz AKE Robotics.

Więcej informacji na temat festiwalu oraz zdjęcia z lat ubiegłych dostępne są na stronie wydarzenia.  Przypominamy - 22 października, Akademia Górniczo - Hutnicza, budynek A0 - i do zobaczenia!

Informacja przesłana przez organizatorów.
Redakcja: Damian (Treker) Szymański

AGH, konkurs, kraków, roboty, zawody

Trwa ładowanie komentarzy...