Ustandaryzowane części kompatybilne z H-ROS (Hardwarre Robot Operating System) będzie można w dowolny sposób wykorzystywać ponownie i rekonfigurować. Bez problemu będą mogły one komunikować się z innymi, współpracować i wymieniać dane. Pozwoli to na ciągłe ulepszanie robotów i błyskawiczne dodawanie nowych funkcji.
Elementy dzielą się na 5 kategorii. Cztery z nich pełnią następujące funkcje: czucie (postrzeganie otoczenia), uruchamianie (interakcje ze środowiskiem), komunikacja (wzajemne połączenia) oraz poznanie ("mózg" robota). Piąta kategoria to części hybrydowe.
Obecnie twórcami robotów korzystających z systemu ROS są przede wszystkim duże firmy lub uczelnie. Przeznaczają one wiele czasu i wysiłku na kwestie oprogramowania i sprzętu, a mniej na zastosowania robotów w praktyce, w warunkach codziennego życia. Uniwersalne części znacznie przyspieszą i ułatwią ten proces.
Dzięki H-ROS robotyka stanie otworem przed osobami, które posiadają wystarczającą wiedzę ogólną z tej dziedziny, ale nie mają zaawansowanych umiejętności technicznych.
H-ROS był finansowany przez DARPA. Na razie z systemu korzystają tylko wybrane instytucje, ale już wkrótce będzie on dostępny dla szerszej społeczności entuzjastów robotyki.
Dołącz do 20 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY na bazie Arduino i Raspberry Pi.
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Dołącz do 20 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY z Arduino i RPi.
Trwa ładowanie komentarzy...