KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Huśtający się robot Tarzan to przyszłość rolnictwa

Huśtający się robot Tarzan to przyszłość rolnictwa

Automatyzacja rolnictwa ciągle idzie naprzód, a do monitorowania upraw coraz częściej używane są drony. Jednak być może już niedługo zastąpią je znacznie bardziej energooszczędne roboty.

Jednym z nich jest Tarzan, dzieło wynalazców z Georgia Tech, który porusza się po linach umieszczonych nad polem.

Chociaż nazwa urządzenia pochodzi od słynnego bohatera huśtającego się na lianach, inspiracją dla jego twórców był sposób poruszania się leniwców. Robot będzie przemieszczał się nad uprawami bujając się wzdłuż równolegle rozmieszczonych lin.

Głównym priorytetem Tarzana ma być energooszczędność. Ostatecznym celem jest stworzenie wersji zasilanej energią słoneczną. Dzięki temu rolnicy nie będą musieli tracić czasu na ładowanie pracujących w polu maszyn albo dostarczanie paliwa dla nich. Roboty będą mogły przebywać tam nawet przez kilka miesięcy bez żadnej pomocy ze strony człowieka.

Zadaniem wynalazku będzie robienie pomiarów i zdjęć roślin oraz przesyłanie ich do właściciela gospodarstwa. Pozwoli to na analizę sytuacji w czasie rzeczywistym. Do obowiązków Tarzana może też należeć nie tylko odkrywanie potrzeb upraw, ale również zaspokajanie ich.

Już latem tego roku mają odbyć się pierwsze testy w terenie. Urządzenie będzie fotografować pole soi na potrzeby naukowców, którzy badają różne odmiany tego gatunku.

Źródło: [1]

robot, rolnictwo, tarzan

Trwa ładowanie komentarzy...