KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Jak mały może być moduł Bluetooth z ARM Cortex-M0?

Jak mały może być moduł Bluetooth z ARM Cortex-M0?

Zapowiadany przez Atmela, podczas targów CES 2015, najmniejszy moduł Bluetooth dedykowany rozwiązaniom IoT trafił do masowej sprzedaży.

Rozwiązanie SoC, SmartConnect BTLC1000, w miniaturowej obudowie oprócz modułu Bluetooth zawiera procesor z rdzeniem ARM Cortex-M0.

Układ o wymiarach 2.26 na 2.14 mm zawiera w sobie modem Bluetooth Smart (BLE 4.1) oraz mikrokontroler ARM Cortex-M0 pracujący z częstotliwością do 26 MHz. Układ wyposażony został w warstwę protokołu L2CAP dzięki czemu może komunikować się z takimi peryferiami jak systemy zabezpieczeń, czujniki pracy serca, czy ciśnienia krwi.

Atmel_ Technology Banner

We wnętrzu układu miejsce znalazło również kilka innych dodatków takich jak sprzętowa jednostka kryptograficzna, czy moduł odpowiedzialny za zarządzanie zasilaniem całego systemu. Mimo tak małego wymiaru obudowy na jej spodzie wyprowadzono aż 15 portów GPIO. Za ich pomocą można uzyskać dostęp do podwójnych interfejsów UART, SPI oraz I2C.

BTLC1000_Block_Diagram

Równie interesujący jest pobór prądu przez cały system SoC (ang. System on Chip). Otóż podczas nadawania przez Bluetooth układ potrzebuje 4mA, natomiast podczas odbierania 3mA (przy 3.6V).

Atmel_BTLC1000_XSTK_Xplained_Pro

Atmel przygotował również zestawy uruchomieniowe, które pozwolą wszystkim zainteresowanym na poznanie nowego układu. Cena kompletnego zestawu to 108$, możliwy jest jednak zakup płytki, na której pokładzie znajdziemy jedynie opisywany układ w cenie 27$.

Źródła: [1], [2]

arm, atmel, bluetooth, cortex, IoT, SoC

Trwa ładowanie komentarzy...