KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Jak wyglądał 2015 rok na Forbocie? Podsumowanie!

Jak wyglądał 2015 rok na Forbocie? Podsumowanie!

Mam nadzieję, że wszyscy zdążyli już wrócić cali i zdrowi z sylwestrowej zabawy. Pora na zebranie najważniejszych statystyk z 2015 roku!

Ile pojawiło się nowych artykułów oraz postów na naszym forum? Ile razy odwiedzono Forbota podczas rekordowego miesiąca oraz jakie są plany na przyszłość? O tym w rozwinięciu wpisu!

Zacznę od podziękowań - dla wszystkich. Autorów artykułów oraz osób działających aktywnie na forum. Nie podejmę się wymienianie poszczególnych użytkowników, aby kogoś nie pominąć. Sami jednak widzicie jak dużo się dzieje, to wszystko dzięki Wam. Blog bez czytelników nie miałby racji bytu, nie wspominając już o forum, które byłoby puste bez Waszych dyskusji!

Blog

W 2015 roku blog nabrał rozpędu. Pojawiało się tutaj coraz więcej artykuł technicznych, wiadomości z branży oraz wiele ciekawostek. Łącznie miałem przyjemność opublikować dokładnie 283 teksty! W naszym katalogu firm pojawiło się już ponad 80 wpisów, dzięki którym znalezienie dobrego sklepu lub podwykonawcy nie powinno sprawić nikomu trudności.


Prawdziwym hitem stały się jednak kursy. Widać to zarówno po ogromnym zaangażowaniu czytelników, jak i wyspie podobnych, konkurencyjnych inicjatyw w sieci. Jednak, to właśnie Forbot ciągle jest liderem pod względem ilości oraz jakości publikowanych artykułów.

statK

W powyższym zestawieniu pod uwagę wzięte zostały odsłony z 2015 roku artykułów należących do kursów elektroniki (poziom I i II) oraz kursów: Arduino, STM32 oraz platformy Intel Edison. Hitem stały się również zestawy przygotowywane specjalnie do kursów:

Forum

Równie wiele działo się na forum. W tym roku napisaliście ponad 10 000 postów, czyli łącznie mamy ich już ponad 93 000. Do grona naszych użytkowników dołączyło 1 325 nowych osób!

Media społecznościowe

Forbot aktywnie działa również na dwóch portalach społecznościowych. Pierwszym z nich jest Facebook, na którym znaleźć można m.in. informacje o wszystkich nowych publikacjach. Drugim jest znacznie mniej formalny mikroblog na Wykopie, gdzie profil Forbota śledzi już ponad 1600 osób.

statK

Rekordowy grudzień!

Ostatni miesiąc 2015 roku był prawdziwie rekordowy w historii działalności Forbota. Ilość osób zainteresowanych nowymi artykułami oraz kursami była naprawdę imponująca! W związku z tym pojawiły się nawet pewne problemy techniczne, jednak niedługo powinny ustać na baardzo długo!

statK

Plany na przyszłość

Mam nadzieję, że najbliższy rok będzie jeszcze lepszy. Staram się, aby Forbot był coraz bardziej profesjonalny. Oczywiście najwięcej nowych planów związanych jest z kolejnymi kursami.

Już teraz zdradzić mogę, że szykuję kilka niespodzianek dla fanów Arduino, co ważne nareszcie przyjdzie pora na kursy Raspberry Pi. Tak, kursy, bo będzie ich kilka! Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami, to do połowy lutego wystartują kolejne cztery, zupełnie nowe cykle artykułów!

Na zakończenie jeszcze raz dziękuję wszystkim za zaangażowanie. Czekam również na Wasze sugestie, co do dalszego rozwoju Forbota!

Źródło grafiki tytułowej: [1]

2015, 2016, forbot, podsumowanie

Trwa ładowanie komentarzy...