KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Łaziki z całego świata w Polsce

Łaziki z całego świata w Polsce

Pierwsza europejska edycja zawodów łazików marsjańskich, która odbędzie się we wrześniu w Polsce, wzbudza ogromne zainteresowanie.

Do udziału w European Rover Challenge zgłosiły się reprezentacje nie tylko z Europy, ale także z Azji, Afryki i obu Ameryk. Nie zabraknie również drużyn z Polski.

O dużym zainteresowaniu wydarzeniem w środowisku naukowym świadczą nadesłane zgłoszenia. Wśród zarejestrowanych ekip są już przedstawiciele m.in. Indii, Kolumbii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Egiptu.

Space Systems Technology Laboratory to zespół 19 młodych, zdolnych, pełnych pasji inżynierów. Wspólnie tworzymy model łazika, który będzie pierwszą taką konstrukcją w Egipcie. – mówi Hamed Gamal, koordynator drużyny z Uniwersytetu Kairskiego – Obecnie pracujemy nad ulepszeniem systemów, tak żeby na European Rover Challenge zaprezentować się od jak najlepszej strony i zająć wysoką pozycję.

europe

Zawody skierowane są do studentów, absolwentów oraz pracowników uczelni wyższych. Zadaniem stojącym przed zespołami jest zaprojektowanie i budowa analogu łazika marsjańskiego, który zmierzy się z innymi w konkurencjach symulujących eksplorację Marsa.

Nowy projekt łazika Scorpio jest zupełnie inny od pozostałych, a nasz robot powstaje od podstaw. Na chwilę obecną możemy powiedzieć, że pracujemy nad czterokołowym zawieszeniem. Zmieniamy również założenia - chcemy, by Scorpio 4 był całkowicie modułowy, żeby było możliwe testowanie części oddzielnie. Staramy się też poszerzyć możliwości łazika. Nowy robot będzie platformą mobilną, na której można zamontować profesjonalny sprzęt badawczy. – mówi Szymon Dzwończyk, koordynator drużyny z Politechniki Wrocławskiej. Znamy ambicje organizatorów ERC i widzimy, jak wiele drużyn z całego świata zapisuje się na konkurs. Staramy się podnosić sobie poprzeczkę i mamy nadzieję, że poziom ERC będzie wyższy niż URC jeśli chodzi o przygotowanie innych drużyn. – dodaje.

ScorpioII-na-URC-2013-fot-team-scorpio

Udział w European Rover Challenge to dla studentów szansa na prezentację własnych projektów i umiejętności. Okazją do spotkania ekspertów z całego świata będzie również trzydniowa Konferencja Naukowa Człowiek w Kosmosie, która jest elementem ERC. Wystąpią podczas niej m.in. założyciel organizacji Mars Society, Robert Zubrin czy profesor nadzwyczajny Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej, Jerzy Achimowicz.

W wydarzeniach uczestniczyć będą również przedstawiciele Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego i prywatni przedsiębiorcy.

Źródło: http://erc.roverchallenge.eu/pl/

mars, roboty, zawody, łaziki

Trwa ładowanie komentarzy...