KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #19

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #19

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już najnowsze DIY?

Pora na listę kolejnych projektów. W zestawieniu dużo ciekawostek dla fanów robotyki, domowej automatyki oraz innych gadżetów DIY.

Poniższa lista zawiera 10 nowych projektów, które zostały ostatnio opisane na forum (kolejność losowa, pisownia oryginalna). Autorzy tych DIY otrzymają rabaty do Botlandu, a oprócz tego, dzięki ankiecie wybierzemy wspólnie najlepsze DIY, którego autor otrzyma upominek w postaci gadżetów Forbota.

That Wasn't Planned – microsumo

That Wasn't Planned – microsumo

Zgodnie z nazwą ten robot nie miał powstać. Jego historia zaczyna się w maju 2019 roku. Został mi wtedy przyznany przez Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej grant na realizację robota kategorii nanosumo. Postawiłem sobie jako deadline... Czytaj dalej »


Ploter CNC - pomocnik do kaligrafii

Ploter CNC - pomocnik do kaligrafii

Od dawna zafascynowany jestem kaligrafią, nie tylko w kontekście naszego języka ojczystego, ale także innych bardziej egzotycznych jeżyków. Mimo wielokrotnych prób zmierzenia się z tym tematem od strony praktycznej doszedłem do wniosku, że forma biernego obserwatora daje... Czytaj dalej »


SMARDZ, czyli System Monitorowania ARDuino Zdalnie

SMARDZ, czyli System Monitorowania ARDuino Zdalnie

Tak to jest, jak się najpierw ustala nazwę, a potem dopiero traktuje jako akronim i szuka jakiegoś sensownego określenia   Ale jeśli ktoś czytał Cieplarnię Aldissa powinien już w tym momencie domyślać się, do czego służy SMARDZ (a jeśli nie to warto przeczytać)... Czytaj dalej »


Torquemani - manipulator z silników BLDC

Torquemani - manipulator z silników BLDC

Od dawna zajmuję się zagadnieniami związanymi z silnikami BLDC i ostatnio przyszedł mi do głowy manipulator o trzech stopniach swobody. Kończę studia, praca magisterska była gotowa i miałem trochę wolnego czasu - nie było powodów, by tego nie robić. Przeszukałem składzik... Czytaj dalej »


Kopłapow - etiuda na temat sprzątacza

Kopłapow - etiuda na temat sprzątacza

Mam zaszczyt przedstawić: Roko Kopłapow - czyli Robot Koncepcyjny, Konserwator Płaskich Powierzchni. Co mniej więcej ma oznaczać: mopopodobny twór samojezdny, którego zadaniem jest sprawdzenie wszelkich koncepcji przed zaprojektowaniem i skonstruowaniem... Czytaj dalej »


Stacja lutownicza Arduino ProMini

Stacja lutownicza Arduino ProMini

Pomysł na stacje lutowniczą postał w 2010 roku. Wtedy też powstała moja kopia stacji lutowniczej. W 2014 roku przebudowałem stacje dodając funkcje lutownicy na gorące powietrze. Po kolejnych 4 latach pojawiły się problemy z przekaźnikami w przystawce... Czytaj dalej »


Lampka nocna RGB WiFi w stylu Xiaomi

Lampka nocna RGB WiFi w stylu Xiaomi

Pewnego dnia zapragnąłem stać się właścicielem lampki nocnej RGB, którą mógłbym sterować smartfonem przy wykorzystaniu przeglądarki internetowej. Z możliwością sterowania w przyszłości takimi systemami, jak Domoticz, czy też asystentem takim jak Google Home Mini, czy Alexa... Czytaj dalej »


AVR-IplaTV-Box v2, czyli Ipla TV na Twoim telewizorze!

AVR-IplaTV-Box v2, czyli Ipla TV na Twoim telewizorze!

Po analizie sugestii użytkowników jakie pojawiły się pod pierwszą wersję projektu, postanowiłem rozbudować projekt o zewnętrzny moduł IR tym samym zastępując wykorzystany wcześniej zestaw Atnel ATB  na Arduino Nano... Czytaj dalej »


Potworek – robot kroczący

Potworek – robot kroczący

Chciałbym przedstawić swojego pierwszego prostego czworonożnego robota kroczącego powstawał on przez ostatni miesiąc. Cenowo budowa tego robota kosztowała mnie mniej niż 100 zł.  Spełnia on całkowicie moje założenia którymi było chodzenie i niska cena... Czytaj dalej »


Monitor warunków atmosferycznych

Monitor warunków atmosferycznych

Podczas hobbystycznego majsterkowania może zdarzyć się, że zajdzie potrzeba zmierzenia, jakie dokładnie warunki atmosferyczne, czy jakość powietrza panuje w pomieszczeniu lub obszarze roboczym. Może być to na przykład pojemnik na drukarkę 3D, jak coś w stylu... Czytaj dalej »


Które projekty są według Ciebie najciekawsze? Wybierz maksymalnie 3.

 • Lampka nocna RGB WiFi w stylu Xiaomi 17%, 20 głosów
  20 głosów 17%
  20 głosów - 17%
 • Ploter CNC - pomocnik do kaligrafii 16%, 19 głosów
  19 głosów 16%
  19 głosów - 16%
 • Torquemani - manipulator z silników BLDC 13%, 15 głosów
  15 głosów 13%
  15 głosów - 13%
 • Stacja lutownicza Arduino ProMini 12%, 14 głosów
  14 głosów 12%
  14 głosów - 12%
 • Monitor warunków atmosferycznych 10%, 12 głosów
  12 głosów 10%
  12 głosów - 10%
 • Kopłapow - etiuda na temat sprzątacza 9%, 11 głosów
  11 głosów 9%
  11 głosów - 9%
 • SMARDZ, czyli System Monitorowania ARDuino Zdalnie 8%, 10 głosów
  10 głosów 8%
  10 głosów - 8%
 • Potworek – robot kroczący 8%, 9 głosów
  9 głosów 8%
  9 głosów - 8%
 • That Wasn't Planned – microsumo 7%, 8 głosów
  8 głosów 7%
  8 głosów - 7%
 • AVR-IplaTV-Box v2 1%, 1 głosów
  1 głosów 1%
  1 głosów - 1%
Liczba głosów: 119
Liczba głosujących: 69
1 listopada 2019 - 11 listopada 2019
Ankieta została zakończona!

Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

arduino, elektronika, forbotdiy, projekty

Trwa ładowanie komentarzy...