Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję

LattePanda Alpha – płytka wydajniejsza od MacBooka!

Wiadomości 02.01.2018 Paweł Piecuch

Rynek komputerów jednopłytkowych jak zawsze pełen jest nowości. Tym razem pora na demona prędkości. LattePanda Alpha to płytka, która mieści się w kieszeni, a wydajnością prześciga najnowszego MacBooka!

Do końca kampanii na Kickstarterze pozostało jeszcze ponad 30 dni. Do tej pory zebrano już ponad 330% kwoty wyznaczającej cel zbiórki!

LattePanda Alpha to potężny, jednopłytkowy komputer wykorzystujący ten sam procesor, który znajdziemy w najnowszym MacBooku. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika jest 8 GB RAMu oraz 32/64 GB pamięci EMMC oraz karta graficzna ze wsparciem dla 4k.

Twórcy wzięli pod uwagę uwagi posiadaczy poprzedniej wersji i wyposażyli LattePanda Alpha we wszystkie popularne interfejsy komunikacyjne. Nie zabrakło również miejsca na wyprowadzenia I/O charakterystyczne dla standardu Arduino.

Specyfikacja LattePanda Alpha.

Twórcy chcieli zaprojektować miniaturowy komputer, który osiągami równać się będzie z PC. Ten cel z pewnością został osiągnięty, gdyż płytka dorównuje wydajnością MacBookowi!

LattePanda Alpha kosztuje obecnie 269$, więc zdecydowanie nie jest to tania platforma. Dostępna jest również słabsza wersja LattePanda Delta, którą można kupić za 139$. Ceny nie zrażają jednak zainteresowanych. W tej chwili kampanię wsparło już ponad 1000 osób, które wpłaciły łącznie ponad 330 000 dolarów, co stanowi trzykrotność wymaganej kwoty! Szczegóły projektu znaleźć można na Kickstarterze.

Powiadomienia o nowych, darmowych artykułach!

Komentarze

Chumanista

23:41, 02.01.2018

#1

@Treker, literówkę masz, a nawet sporo. LattePanda.

Treker
Administrator

21:44, 03.01.2018

#2

Chumanista, a to nie ja tym razem :D Pierwszy news nowego autora - zaraz poprawię w jego imieniu ;)

ambor

21:50, 05.01.2018

#3

Wydaje mi się, że w takim newsie po pierwsze powinna znajdować się specyfikacja produktu, a tutaj nie ma o tym nawet wzmianki za to dowiaduje my sie że szybszy od makbuka i zebrali 330% normy, to jest portal techniczny czy jakiś za przeproszeniem onet?

Treker
Administrator

13:18, 06.01.2018

#4

ambor, witam na forum i dziękuję za opinię! Przekażę autorowi, aby zwrócił na to uwagę w przyszłości ;)

Elvis

13:38, 06.01.2018

#5

Mnie w tym artykule drażni coś innego. Oryginalny tekst wymieniał konkretny model MacBook-a, ale podczas pisania streszczenia to gdzieś uciekło. Więc z artykułu wynika, że LattePanda jest wydajniejsza od każdego macbook-a, co nie jest prawdą.

Oryginał wymienia wprost: Lattepanda używa procesora m3-7Y30, który ponoć jest wydajniejszy niż m3-7Y32 użyty w jednym z modeli macbook-a. Warto jednak pamiętać, że MacBook-a są różne modele, np. z układem m3-7Y75 który jest dla odmiany wydajniejszy od tej mlecznej pandy https://www.cpubenchmark.net/power_performance.html

Nie jestem obrońcą tym małych, śmiesznych maków, ale uważam że pisząc streszczenia artykułów trzeba dbać o sens oryginału. Wycinając fragment tekstu można sprawić że całość straci sens.

Zobacz powyższe komentarze na forum

FORBOT Damian Szymański © 2006 - 2018 Zakaz kopiowania treści oraz grafik bez zgody autora. vPRsLH.