KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

LattePanda Alpha – płytka wydajniejsza od MacBooka!

LattePanda Alpha – płytka wydajniejsza od MacBooka!

Rynek komputerów jednopłytkowych jak zawsze pełen jest nowości. Tym razem pora na demona prędkości. LattePanda Alpha to płytka, która mieści się w kieszeni, a wydajnością prześciga najnowszego MacBooka!

Do końca kampanii na Kickstarterze pozostało jeszcze ponad 30 dni. Do tej pory zebrano już ponad 330% kwoty wyznaczającej cel zbiórki!

LattePanda Alpha to potężny, jednopłytkowy komputer wykorzystujący ten sam procesor, który znajdziemy w najnowszym MacBooku. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika jest 8 GB RAMu oraz 32/64 GB pamięci EMMC oraz karta graficzna ze wsparciem dla 4k.

Twórcy wzięli pod uwagę uwagi posiadaczy poprzedniej wersji i wyposażyli LattePanda Alpha we wszystkie popularne interfejsy komunikacyjne. Nie zabrakło również miejsca na wyprowadzenia I/O charakterystyczne dla standardu Arduino.

Specyfikacja LattePanda Alpha.

Specyfikacja LattePanda Alpha.

Twórcy chcieli zaprojektować miniaturowy komputer, który osiągami równać się będzie z PC. Ten cel z pewnością został osiągnięty, gdyż płytka dorównuje wydajnością MacBookowi!

LattePanda Alpha kosztuje obecnie 269$, więc zdecydowanie nie jest to tania platforma. Dostępna jest również słabsza wersja LattePanda Delta, którą można kupić za 139$. Ceny nie zrażają jednak zainteresowanych. W tej chwili kampanię wsparło już ponad 1000 osób, które wpłaciły łącznie ponad 330k$, co stanowi trzykrotność wymaganej kwoty! Szczegóły projektu znaleźć można na Kickstarterze.

alpha, kickstarter, lattepanda

Trwa ładowanie komentarzy...