LattePanda Alpha – płytka wydajniejsza od MacBooka!

LattePanda Alpha – płytka wydajniejsza od MacBooka!

Rynek komputerów jednopłytkowych jak zawsze pełen jest nowości. Tym razem pora na demona prędkości. LattePanda Alpha to płytka, która mieści się w kieszeni, a wydajnością prześciga najnowszego MacBooka!

Do końca kampanii na Kickstarterze pozostało jeszcze ponad 30 dni. Do tej pory zebrano już ponad 330% kwoty wyznaczającej cel zbiórki!

LattePanda Alpha to potężny, jednopłytkowy komputer wykorzystujący ten sam procesor, który znajdziemy w najnowszym MacBooku. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika jest 8 GB RAMu oraz 32/64 GB pamięci EMMC oraz karta graficzna ze wsparciem dla 4k.

Twórcy wzięli pod uwagę uwagi posiadaczy poprzedniej wersji i wyposażyli LattePanda Alpha we wszystkie popularne interfejsy komunikacyjne. Nie zabrakło również miejsca na wyprowadzenia I/O charakterystyczne dla standardu Arduino.

Specyfikacja LattePanda Alpha.

Twórcy chcieli zaprojektować miniaturowy komputer, który osiągami równać się będzie z PC. Ten cel z pewnością został osiągnięty, gdyż płytka dorównuje wydajnością MacBookowi!

LattePanda Alpha kosztuje obecnie 269$, więc zdecydowanie nie jest to tania platforma. Dostępna jest również słabsza wersja LattePanda Delta, którą można kupić za 139$. Ceny nie zrażają jednak zainteresowanych. W tej chwili kampanię wsparło już ponad 1000 osób, które wpłaciły łącznie ponad 330 000 dolarów, co stanowi trzykrotność wymaganej kwoty! Szczegóły projektu znaleźć można na Kickstarterze.

alpha, kickstarter, lattepanda

Komentarze

Komentarze do tego wpisu są dostępne na forum: