KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Inteligentny ogród od MIT jako platforma do nauki

Inteligentny ogród od MIT jako platforma do nauki

Nareszcie piątek. Po męczącym tygodniu w końcu przyszedł czas na relaks. A co nam w tym pomoże lepiej niż sprytny algorytm, tworzący piękne widowisko?

Jesteście ciekawi jak wygląda inteligentny ogród? To dopiero początki projektu, który już wygląda zachwycająco.

Studenci z MIT postanowili w nietypowy sposób przyciągnąć przyszłych programistów, w tym głównie kobiety. Długie linie kodu raczej działają zniechęcająco na większość ludzi, dlatego ekipa z Computer Science and Artificial Intelligence Lab postanowiła zbudować ogród. Składa się on z kwiatów, które mogą na nasze polecenie zmieniać kolor czy zwijać się w pąki.

Kwiaty i aplikacja w akcji

Główny cel to zainteresowanie programowaniem większej ilości kobiet. Dodatkowo ogrodu można używać jako platformy do nauczania i wyjaśniania różnych kwestii, takich jak np. zaprezentowane teorii grafów. Kwiatami można sterować poprzez aplikację, której dadzą radę użyć nawet najmłodsze dzieci. Dla starszaków wyzwaniem jest zaimplementowanie nowych algorytmów.

Czy gdybyście mieli podobne zajęcia na uczelni/w szkole, pomogłyby Wam one w nauce programowania? A może macie pomysł jak podrasować ten projekt?

Źródła: MIT, IEEE

algorytm, MIT, nauka, ogród

Trwa ładowanie komentarzy...