KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Autonomiczny samochód w skali RC

Autonomiczny samochód w skali RC

Samochody powoli zaczynają same parkować. Google stworzyło futurystyczny model auta, który nie potrzebuje kierowcy.

Okazuje się jednak, że każdy z nas bez problemu może skonstruować podobny pojazd. Będziemy musieli zadowolić się jednak inną skalą. Mowa bowiem o inteligentnym samochodzie RC!

Self Driving RC Car to, jak sama nazwa wskazuje, pojazd zdalnie sterowany, który potrafi sam odnaleźć się w "ruchu ulicznym". Mimo, że nie jest tak skomplikowany jak jego starszy brat od Google, to również może nas zadziwić.

Ten mały samochód potrafi jeździć po torze, hamować przed przeszkodą, zatrzymywać się na czerwonym świetle, a nawet zareagować na znak STOPu. Za całą inteligencję pojazdu odpowiadają m.in. Raspberry Pi oraz Arduino. Cały system składa się z 3 podzespołów.

self_driving3

Dane z kamery i czujnika ultradźwiękowego wędrują do maliny. Stąd są wysyłane, za pomocą Wi-Fi do laptopa, gdzie następuje ich obróbka. Dalej komendy wędrują przez kabel USB do Arduino, które podłączone do pilota samochodu – steruje jego ruchem.

Mimo tego, że projekt posiada kilka niedociągnięć, spełnia swoje zadanie – jeździ i zatrzymuje się w odpowiednich momentach. Oczywiście można przyczepić się do zawiłego sposobu, którym sterowany jest pojazd, jednak nie to było najważniejsze w tym projekcie.

Źródło: [1], [2]

google, pojazd, RC, samochód

Trwa ładowanie komentarzy...