Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję

Otwarcie HACKER:SPACE Trójmiasto, 02.07.2016 – Gdańsk

Wydarzenia 25.06.2016 Damian (Treker)

HS_Trojmiasto_logotypKażde większe miasto, także w Polsce, posiada przestrzeń nazywaną hackerspace’m. Od wielu lat o takie miejsce upominała się również trójmiejska społeczność.

Teraz  największa aglomeracja w północnej Polsce doczeka się HACKER:SPACE Trójmiasto, które zostanie otwarte w sobotę 2 lipca.

HACKER:SPACE Trójmiasto będzie przestrzenią otwartą dla pasjonatów nowych technologii, zarówno dla tych dopiero zaczynających, jak i specjalistów. To tutaj odbywać będą się warsztaty, networking oraz wymiana doświadczeń. Celem HACKER:SPACE’a  jest tworzenie projektów, które będą mogły ewoluować i przeradzać się w prawdziwe biznesy.

hackerspace_trojmiasto_otwarcie

Fizyczna przestrzeń to jednak nie wszystko. Wraz z miejscem już teraz rozwija się społeczność twórców! Społeczności hackerspace’ów na całym świecie stanowią trzon w procesie rozwoju nowych technologii. Czy dla własnej satysfakcji, czy z czystej ciekawości, czy też z konkretnym planem na wykorzystanie Internet of Things w biznesie.

code_me_hackerspace

Potencjał tego miejsca dostrzegły już takie marki jak: Intel, IBM, Microsoft czy Amazon, ale także takie instytucje, jak Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, Instytut Kultury Miejskiej, pomorskie uczelnie czy organizacje Koduj dla Polski lub 3City VR.


Otwarcie HACKER:SPACE Trójmiasto nie będzie także zwyczajowym przecięciem wstęgi. W ciągu 2 dni, zrealizowanych zostanie 12 bezpłatnych warsztatów poświęconych nauce programowania i rozwijaniu inteligentnych urządzeń.

warsztaty_hackerspace

Podczas wydarzeń zapoznać się będzie można m.in. z takimi językami programowania jak: JAVA, JavaScript, PHP czy technologiami obejmującymi Rozszerzoną Rzeczywistość, budowę robotów, wykorzystanie mikrokontrolerów Arduino i Genuino 101.

Zapisy na warsztaty trwają, liczba miejsc jest ograniczona.

CODE{sun}DAY2 | Otwarcie HACKER:SPACE Trójmiasto

  • Kiedy: 2-3 lipca 2016r.
  • Gdzie: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER
  • Koszt: Bezpłatne
  • Zapisy: od 20 czerwca na www.codeme.pl
  • Organizator:  Fundacja CODE:ME

 

Powiadomienia o nowych, darmowych artykułach!

Komentarze

Nikt jeszcze nic nie napisał. Dodaj pierwszy komentarz.

FORBOT Damian Szymański © 2006 - 2017 Zakaz kopiowania treści oraz grafik bez zgody autora. vPRsLH.