KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Robotyka przemysłowa – podsumowanie tygodnia – #3

Robotyka przemysłowa – podsumowanie tygodnia – #3

W ubiegłym miesiącu odbyły się dwie ważne dla środowiska robotyki imprezy targowe.

W Sosnowcu, w dniach 14-16 października odbyły się Targi Spawalnicze ExpoWELDING oraz Targi Robotyzacji i Automatyzacji ROBOTshow.

To czołowe wydarzenie w branży spawalniczej nie tylko w Polsce, ale także w Europie Środkowo-Wschodniej. W imprezie wzięło udział ponad 170 firm, które pokazały urządzenia i osprzęt do spawania, maszyny do cięcia laserowego i plazmowego, urządzenia i osprzęt do zgrzewania i lutowania, roboty spawalnicze oraz zrobotyzowane stanowiska spawalnicze.

Więcej o targach >>

przemysl2

W dniach 14-16 października w Krakowie – równolegle do imprezy targowej w Sosnowcu –  odbyły się targi EUROTOOL. Wydarzenie po raz pierwszy miało miejsce w nowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO przy ulicy Galicyjskiej 9. Po raz pierwszy również w ramach targów zorganizowany został Salon Automatyki i Robotyki. Reprezentantem branży robotyki przemysłowej na targach EUROTOOL była firma Fanuc. Owocem wizyty na stoisku jest zapis rozmowy przeprowadzonej z Arkadiuszem Morzykiem z firmy Fanuc, do której lektury serdecznie zapraszamy.

Więcej >>

przemysl3

Z doniesień ze świata branżowego dochodzą informacje o robotach przemysłowych obecnych na planie filmowym. W pracach nad czwartą częścią amerykańskiej serii "Transformers" obok gwiazd kina światowego, wziął udział także lekki robot KUKA przystosowany przez austriacką firmę Wunderwerk.

Więcej >>

Roboty, jak się okazuje, świetnie czują się nie tylko w otoczeniu filmowców, ale i w toczeniu… sportowców. Firma Comau zaprosiła do współpracy aktualnego mistrza NBA, zwycięzcę konkursu rzutów za trzy punkty "Weekendu Gwiazd NBA" - Marco Belinellego.

Więcej >>

racer it promo

Autor podsumowania: Robotyka.com

festo, kuka, spawalnicze, tragi

Trwa ładowanie komentarzy...