KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Serwisy o robotyce i majsterkowaniu, które warto znać – #2

Serwisy o robotyce i majsterkowaniu, które warto znać – #2

Kontynuując nowy cykl przedstawiam kolejny blog poświęcony robotyce. Tym razem jedynie kilka wpisów wystarczyło, aby zwrócić moją uwagę na projekty tam opisywane.

Mike, autor strony, zajmuje się głównie robotami sumo, szczególnie tymi małymi. Wszystkie wpisy przedstawiają nietuzinkowe pomysły związane z mechaniką przeznaczoną do małych wojowników.

« Poprzedni artykuł z serii

Opisywane projekty

Takie jak wspomniałem we wstępie, autor głównie zajmuje się robotami nanano i microsumo. Jedną z jego konstrukcji możecie zobaczyć na powyższym zdjęciu. Doceniam złożoną elektronikę oraz mechanikę, jednak mnie bardziej zainteresował drugi robot. Mike planuje, aby wyposażyć go w 12 czujników SHARP, zobaczcie sami:

sharpy

12 czujników przeszkód

Czy tylko ja mam skojarzenia z Jeżykiem? Więcej o  powyższym robocie na blogu autora. Jak łatwo zauważyć Mike specjalizuje się w wykonywaniu, drobnej i nietypowej mechaniki. Dobra znajomość sprzętu, który posiada pozwala mu tworzyć tak małe napędy jak prezentowany poniżej:

Więcej zdjęć z procesu budowy przekładni w odpowiednim wpisie na blogu. Wróćmy jednak do microsumo z 12 czujnikami odległości. Czy nie można zrobić tego lepiej? Oczywiście, że można! Tutaj natrafiamy na najciekawszy projekt jakim jest sonar zbudowany w oparciu wyłącznie o jeden czujnik!

Właśnie ten projekt pojawił się wcześniej na forum. Użytkownik Gelten podzielił się znaleziskiem i zapytał o Waszą opinię. Zainteresowanych odsyłam do właściwego tematu. Na zakończenie oraz zaostrzenie apetytów filmik z pracy czujnika:

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony autora: http://mikeshobbycorner.com/

« Poprzedni artykuł z serii

czujnik, mechanika, microsumo, nanosumo, sharp

Trwa ładowanie komentarzy...