KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

SoftBank przejmuje Boston Dynamics i Schaft

SoftBank przejmuje Boston Dynamics i Schaft

Japoński gigant telekomunikacyjny SoftBank nie od dziś interesuje się robotyką i innymi nowymi technologiami.

Po ostatnim przejęciu ARM, firmy projektującej oraz licencjonującej procesory wykorzystywane w 95% telefonów przyszła pora na robotycznych innowatorów - Boston Dynamics i Schaft.

Obie firmy zostały kupione przez Google w 2013 roku, aby wraz z siedmioma innymi przedsiębiorstwami stanowić podstawę działu robotyki. Teraz, za nieznaną jeszcze sumę, SoftBank przejmie je od Alphabet Inc., spółki-matki Google.

Będąc częścią zespołu, amerykański Boston Dynamics i japoński Schaft nie przestawały indywidualnie tworzyć coraz zwinniejszych i sprawniejszych robotów czteronożnych, dwunożnych i humanoidalnych.

Założyciele i prezesi obu stron, Masayoshi Son (SoftBank) i Marc Raibert (Boston Dynamics) twierdzą, że przyświeca im wspólny cel. Chcą uczestniczyć w dalszym rozwoju rewolucji informacyjnej i skupić się na nowych technologiach, zwłaszcza na dynamicznych robotach.

Pepper (SoftBank: Aldebaran Robotics), BigDog, Handle (Boston Dynamics) i S-One (Schaft)

Pepper (SoftBank: Aldebaran Robotics), BigDog, Handle (Boston Dynamics) i S-One (Schaft)

Oprócz ARM, SoftBank jest też właścicielem m.in. Aldebaran Robotics (twórców robota społecznego Pepper), i Fetch Robotics (firmy zajmującej się urządzeniami do magazynów).

Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądać praca pod przewodnictwem SoftBanku. Nowo zakupione firmy mogą nadal mieć swobodę tworzenia nie zawsze użytecznych komercyjnie wynalazków, ale mogą też zostać zaprzęgnięte do konkretnego projektu, który ma dać określone rezultaty. Nie jest też jasne, czy i jak przedsiębiorstwa działające na różnych kontynentach będą ze sobą współpracować.

Źródło: [1][2]

Boston Dynamics, Fetch Robotics, firmy, Schaft, SoftBank

Trwa ładowanie komentarzy...