KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Superkomputery Nvidii w pojazdach Roborace

Superkomputery Nvidii w pojazdach Roborace

Roborace, to nowy projekt Formuły E - wyścigi autonomicznych bezzałogowych samochodów. Pierwsze zawody zostaną rozegrane w 2017 r.

Wszystkie pojazdy będą wykorzystywały nową technologię firmy Nvidia – Drive PX 2, która m.in. umożliwi im uczenie się.

Superkomputer, który można unieść jedną ręką, może wykonać aż 24 biliony operacji w ciągu sekundy. Dane wejściowe pochodzą z 12 kamer, radarów oraz LIDAR-a. System może korzystać z głębokiego uczenia, skupiając się na analizie wizyjnej. Pozwala to na połączenie profesjonalnej wiedzy Nvidii z technologią, która m.in. potrafi wygrywać w grach planszowych i komputerowych.

Roborace ma na celu zwiększenie atrakcyjności wyścigów samochodowych. Do tej pory na przeszkodzie stały względy bezpieczeństwa, które trzeba uwzględnić, gdy pojazdem kieruje człowiek. Teraz samochody mogą być znacznie szybsze i zwinniejsze. Miejsce kierowcy może być zastąpione przez dodatkowe części, które pomogą pojazdowi odnieść sukces.

roborace

W Roborace wystartuje 10 drużyn. Samochody uczestniczące w wyścigu będą wyglądać identyczne. Jedyną różnicę stanowić będzie ich oprogramowanie.

Komputery będą miały za zadanie jeździć jeszcze zręczniej niż profesjonalni kierowcy. Droga do tego celu jest jednak daleka. Zaledwie w zeszłym roku autonomiczny samochód wyścigowy Audi RS7 został pokonany przez Lawrence'a Ulricha.

Źródło: [1]

pojazdy, samochód, wyścigi

Trwa ładowanie komentarzy...