KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Świecące drony tańczą nocą w lesie

Świecące drony tańczą nocą w lesie

Popularność dronów oraz ich zastosowanie w różnych dziedzinach rosną w zawrotnym tempie, więc pozytywne wybicie się z tłumu staje się priorytetem dla producentów tych urządzeń.

Latający i świecący wynalazek firmy Flyability wyróżnia się na tle innych robotów wyglądem, budową oraz wytrzymałością.

W nowym wideo opublikowanym przez Flyability można zobaczyć, jak poradziły sobie nocą w lesie dwa drony Gimball. Zostały one wyposażone w diody LED i neonowe przewody oraz pokryte materiałem fluorescencyjnym. Ten wyjątkowy pokaz bez żadnych efektów specjalnych polegał na harmonijnym i efektownym, ale także efektywnym, poruszaniu się w locie. Roboty były sterowane ręcznie, a lampki zostały uprzednio zaprogramowane, za wyjątkiem dynamicznych reakcji na zderzenia rozpoznane przez czujniki.

dron_quadrocopter2

Obrotowa klatka, w której umieszczony jest Gimball, nie jest sztywną kulą. Zderzenie obudowy z elementami otoczenia nie wpływa na położenie drona znajdującego się wewnątrz. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia spada, a dodatkowo pojawia się możliwość wykorzystania warunków środowiska na korzyść robota.

W tej chwili cena jednego urządzenia Gimball wynosi około... 20 tysięcy dolarów i nie obejmuje żadnych dodatkowych elementów, takich jak diody LED. Tańsza, masowo produkowana wersja dla zwyczajnych konsumentów pozostaje na razie w sferze marzeń.

dron, led, oświetlenie, quadrocopter, sztuka

Trwa ładowanie komentarzy...