TME oraz Microchip zapraszają na szkolenie dla osób zainteresowanych nowościami świata IoT. Podczas seminarium będzie można zapoznać się m.in. z nowymi układami z rdzeniem Cortex-M23.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, konieczna jest jednak wcześniejsza rejestracja. Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.
Szkolenie skierowane jest do inżynierów-projektantów aplikacji i systemów wbudowanych, którzy zainteresowani są najnowszymi rozwiązaniami opracowanymi przez firmę Microchip. Szkolenie będzie prowadzone w języku polskim. W wydarzeniu udział wziąć mogą również studenci.
Seminarium organizowane jest w dwóch miastach. Pierwsze wydarzenie odbędzie się 15 stycznia 2019 w Warszawie (Golden Tulip Warsaw, Towarowa 2), drugie 17 stycznia 2019 w Gdańsku (Qubus Hotel Gdańsk, Chmielna 47).
Agenda
Głównym celem wydarzenie jest przegląd i demonstracja najnowszych rozwiązań firmy Microchip do aplikacji/systemów wbudowanych w erze Internetu Rzeczy (IoT). Podczas jednodniowego szkolenia będzie można zapoznać się z m.in. układami z rdzeniem Cortex-A5 oraz Cortex-M23.
Oprócz tego zostaną poruszone zagadnienia związane z bezpieczeństwem systemów wbudowanych oraz budowy prototypów aplikacji IoT z funkcją przesyłania danych poprzez WiFi do chmury GOOGLE.
9.00 - 9.30 Rejestracja uczestników.
9.30 - 9.50 Powitanie uczestników, prezentacja firm Microchip i TME.
9.50 - 12.00 Prezentacja rodziny ATSAMA5D2 z rdzeniem Cortex-A5 (MPU, SoM) i ich użycie w aplikacjach z OS Linux.
12.00 - 12.15 Przerwa kawowa.
12.15 - 12.45 Omówienie zagadnień z zakresu bezpieczeństwa w systemach wbudowanych. Autentyfikacja użytkownika. Przedstawienie układów kryptograficznych Microchip.
12.45 - 13.15 Aplikacja IoT node - od pomysłu do realizacji w 30 minut. Demonstracja szybkiego prototypowania aplikacji IoT z funkcją bezprzewodowego przesyłania danych poprzez sieć WiFi do chmury GOOGLE z użyciem zestawu AVR-IOT WG.
13.15 - 13.45 Przerwa na lunch.
13.45 - 15.45 Prezentacja nowej rodziny mikrokontrolerów Microchip z rdzeniem Cortex-M23. Omówienie koncepcji Trust-Zone i dostępnych trybów pracy pod kątem małego poboru energii.
15.45 - 16.00 Dyskusja, zakończenie seminarium.
Jak się zgłosić?
Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz dostępny na stronie TME do 3 stycznia 2019. Szkolenie jest bezpłatne, liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.
Organizatorem tego wydarzenia jest Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. (globalny dystrybutor komponentów elektronicznych) oraz Microchip Technology (wiodący producent mikrokontrolerów, pamięci, układów analogowych, elementów dyskretnych oraz układów "mixed-signal", a także układów i modułów do transmisji bezprzewodowej).
Dołącz do 20 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY na bazie Arduino i Raspberry Pi.
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Dołącz do 20 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY z Arduino i RPi.
Trwa ładowanie komentarzy...