Udostępniono już najnowszy numer oficjalnego, darmowego magazynu o Raspberry Pi. Tematem przewodnim The MagPi jest lista 75 najlepszych projektów zbudowanych na malince.
Oprócz tego, jak zwykle wiele ciekawych porad, artykułów i interesujących felietonów.
MagPi to oficjalny miesięcznik fundacji Raspberry Pi. W każdym numerze znaleźć można sporą dawkę poradników oraz inspirujących projektów bazujących na popularnej malince. Magazyn ten powinien być obowiązkową lekturą każdego fana RPi. Zajrzenie do tej gazety szczególnie polecamy wszystkim czytelnikom naszych kursów Raspberry Pi - znajdziecie tam wiele ciekawych materiałów dodatkowych.
Miesięcznik "The MagPi" można kupić w wersji papierowej lub zupełnie legalnie, za darmo pobrać go z oficjalnej strony wydawnictwa.
75 najlepszych projektów na Raspberry Pi
Tematem przewodnim najnowszego numeru jest zbiór 75 najlepszych projektów wybranych przez redakcję czasopisma. Projekty podzielono na kilka kategorii, każdy krótko opisano, a tekst wzbogacono zdjęciami. Tematyka ta powinna być szczególnie ciekawa dla osób poszukujących inspiracji do budowy kolejnych urządzeń z malinką. Lekturę szczególnie polecamy czytelnikom naszych kursów Raspberry Pi.
Temat przewodni najnowszego numeru
Automat do gier 4D
Z nowego numeru MagPi można się dowiedzieć, jak stary automat do gier przerobić na współczesną wersję, a dodatkowo rozszerzyć doznania o wrażenia rodem z filmów 4D: podmuchy wiatru, błyskawice i strugi wody. Autorzy uruchomili na automacie ciekawą grę 2-osobową, polegającą na jednoczesnym budowaniu trasy i jechaniu nią samochodem.
Opis projektu automatu do gier 4D
Sieciowa drukarka do dzianin
Autorka przerobiła maszynę dziewiarską w sposób, który umożliwił jej "drukowanie" dowolnych grafik. Jako demonstrację, przygotowała olbrzymią, aż 15-kilogramową płachtę materiału z zaznaczonymi najważniejszymi gwiazdami, konstelacjami i mgławicami.
Projekt maszyny dziewiarskiej, działającej jako drukarka sieciowa
Raspberry Pi TV HAT
W najnowszym numerze nie mogło zabraknąć wzmianki o nakładce do Raspberry Pi, o której pisaliśmy na blogu w momencie premiery. W magazynie znajdziemy dokładne instrukcje dotyczące korzystania z podstawowych funkcji modułu tunera DVB-T i konfiguracji VLC.
Instrukcje na temat używania Raspberry Pi TV HAT
Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?
W środku czasopisma znajdziecie sporo informacji na temat typów kamer, sposobu ich podłączenia oraz konfiguracji. Artykuły ten warto potraktować jako rozszerzenie kursu podstaw Raspberry Pi:
Do tej pory omówiliśmy najważniejsze tematy związane z instalacją i konfiguracją Raspberry Pi. Pora wykorzystać zdobyte umiejętności i... Czytaj dalej »
Podobnie jak w poprzednich wydaniach, warto również zwrócić uwagę na dział RESOURCES, gdzie zgromadzono wiele przydatnych linków do książek, narzędzi i poradników, dzięki którym można rozwinąć swoje umiejętności programowania. Dowiecie się z nich również w jaki sposób zaprząc do kreatywnej współpracy grę Minecraft. Na koniec warto zapoznać się z relacją z wydarzenia World Maker Faire, które odbyło się w Nowym Jorku.
Relacja z World Maker Faire
The MagPi: Gdzie kupić? Skąd pobrać?
Więcej informacji na temat nowego numeru znaleźć można na oficjalnej stronie magazynu. Odsyłam tam szczególnie osoby zainteresowane zakupem wersji papierowej. Z kolei pełna wersja elektroniczna jest do pobrania całkowicie legalnie z tego miejsca:
Dołącz do 20 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY na bazie Arduino i Raspberry Pi.
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Dołącz do 20 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY z Arduino i RPi.
Trwa ładowanie komentarzy...