KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Robot LineFollower - co warto wiedzieć?

LineFollower to roboty przystosowany to startu w zawodach, gdzie celem jest to, aby autonomiczny robot pokonał specjalnie przygotowaną trasę. Wygrywa oczywiście najszybszy.

Przeważnie są to małe i szybkie konstrukcje (najszybsze osiągają średnie prędkości powyżej 2 m/s), których zadaniem jest przejechanie wyznaczonej trasy w jak najkrótszym czasie, roboty ścigają się na białym podłożu z wyznaczoną czarną trasą (lub odwrotnie).

Przykładowy LineFollower startujący w zawodach robotów

Przykładowy LineFollower startujący w zawodach robotów

Do zawodów dopuszczane są przeważnie roboty nieprzekraczające swoimi rozmiarami formatu kartki A4. Jest to jedna z najbardziej popularnych konkurencji w Polsce jak i na świecie. Dodatkowo od pewnego czasu rozgrywane są zawody LineFollower z przeszkodami, podczas których roboty muszą dodatkowo omijać przeszkody na trasie.

Budowa szybkiego LineFollowera jest stosunkowo trudna, jednak wolniejsze konstrukcje są w zasięgu każdego hobbysty. Przykład budowy takiego robota został opisany w kursie budowy robotów:

Jak zbudować LineFollowera?
Jak zbudować LineFollowera?

Podczas siódmej części kursu budowy robotów zajmiemy się line followerami. Zawody, które są organizowane dla tych konstrukcji można nazwać... Czytaj dalej »

Czy wpis był pomocny? Oceń go:

Średnia ocena 4 / 5. Głosów łącznie: 4

Nikt jeszcze nie głosował, bądź pierwszy!

Artykuł nie był pomocny? Jak możemy go poprawić? Wpisz swoje sugestie poniżej. Jeśli masz pytanie to zadaj je w komentarzu - ten formularz jest anonimowy, nie będziemy mogli Ci odpowiedzieć!